Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

Darek, 14 lat temu
Silnik 330 d 184KM 135kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Touring 330 d 184KM 135kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Niebezpieczne auto jeśli masz nadciśnienie ;-) Każde wciśnięcie gazu powoduje uśmiech twarzy, podniesienie adrenaliny u kierowcy pasażerów i tego gościa za Tobą który ma z 200 KM w benzynie pod maską, widzi na klapie Twojego auta napis \"DIESEL\" i nie może w żaden sposób Cię wyprzedzić :-))
Przeniesienie napędu : Łącznik gumowy wału nie wytrzymuje mocy silnika koszt ponad 300zł za zamiennik
Zawieszenie : Przez twarde zawieszenie i nasze drogi, lecą przednie wahacze, łączniki stabilizatora, tylne poduszki amortyzatorów
Układ elektryczny : Tylna szyba w klapie potrafi w zimę sama się otwierać jeśli gdzieś w przewody dostanie się wilgoć, problem ustępuje na wiosnę
Dźwięk 6-ciu cylindrów to poezja, pracuje idealnie, wieczny rozrząd na łańcuszku. Lubi dobre paliwo a nie jakiś syf ze wschodu (koszt wtrysków ogromny nawet za używane)
Bardzo dobra nawet w 5-ciu biegach, na 4 prawie 200km/h, jak była nie rozgrzana czasami trzeba było celować żeby trafić na 3 bieg a nie 5
Mały promień skrętu, 17\" koła dobrze się trzymają drogi, sztywne zawieszenie
widziałem wszystko
Kierowca i pasażer z przodu mają dużo miejsca, z tyłu już gorzej zwłaszcza dla wysokich osób.
Nie trzeba krzyczeć do siebie nawet przy 230 km/h
Spalanie to poezja coś fantastycznego przy tak dużym i mocnym silniku czy to w trasie czy po mieście a nawet jak się chce trochę bokiem pojeździć to nie było tragedii. Coś się psuło to sam naprawiałem a koszt części to zależy co, duża dostępność zamienników tych dobrej jakości i tych jednorazówek, niektóre rzeczy tylko w serwisie,
jak to w każdym aucie zawsze coś pada, coś się psuje z biegiem lat. U mnie: czujnik wałka rozrządu, czujnik poziomu oleju, mechanizm podnoszenia szyb z prawej strony przód i tył.
Największa usterki jakie miałem w tym aucie to wymiana wahaczy z przodu, tulei wahaczy, przednie łożysko z piastą, łącznik gumowy wału.

On - zużycie paliwa dla silnika 330 d 184KM 135kW [l/100km]

6,1