Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Grzesiek, 5 lat temu
Silnik 320i 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320i 150KM 110kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Jedynym plusem tego samochodu jest jego układ jezdny no i nienajgorszy wygląd. Oprócz tego technicznie porażka. Silnik 2.0 benzynowy porażka (podobno najlepiej wybierać R6) w każdym razie 4 cylindrów nie polecam. Auto praktycznie co miesiąc zaskakuje nowym błędem na desce i nową usterką. Jeżdżę już bez działającego radia, nawigacji, nie "cyka" kierunkowskaz, dziś pojawiła się nowa kontrolka od hamulca ręcznego. Gdzie klocki i tarcze wymieniałem 3 miesiące temu. Oprócz tego w ciągu 3 lat do auta dołożyłem około 20 tyś i ciągle coś nowego się psuje. Auto ma oryginalny przebieg 180 tyś i niestety stwierdzam że materiały i wykonanie to totalna porażka. Nie polecam nikomu tego samochodu. Dla samych właściwości jezdnych - nie warto. Jak komuś zależy na dobrym BMW to może coś nowszego w silniku R6 i z przebiegiem około 100 tyś, ale po marce premium generalnie spodziewałem się większej wytrzymałości.
W silniku przy przebiegu 110 tyś został wymieniony łańcuch rozrządu (podobno bezobsługowy), następnie valvetronic, pompa vacum, uszczelka pokrywy zaworów, czujnik oleju i wiele innych których nie idzie spamiętać. Silnik kopcił na niebiesko i ciągle coś się w nim psuło.
Przy przebiegu 150tyś zmienione sprzęgło z kołem zamachowym. Nie dało się jeździć normalnie samochodem, za każdym ruszeniem auto skakało jakbym jeździł pierwszy raz na Lce, nie dało się wyczuć sprzęgła.
Auto rewelacyjnie się prowadzi, RWD to duży plus BMW. Zawieszenie moim zdaniem dość wytrzymałe jak na nasze drogi. Wymieniłem tylko amortyzatory, łączniki drążków, takie podstawowe sprawy zawieszeniowe i jest ok.
Jak na razie nie widać rdzy, także nie mam nic do zarzucenia.
Niestety części są dość drogie, a że zazwyczaj w tym aucie sypie się wszystko to czuć ubytek pieniędzy w portfelu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 320i 150KM 110kW [l/100km]

8,3