Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

koksik030@interia.pl, 13 lat temu
Silnik 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Tym autem można wyczyniać cuda na drodze Wchodzi w zakręty jak w masło przy predkościach takich gdzie inne auta byłyby już dawno poza drogą czyli w rowie np.
Witam,właśnie ją sprzedałem Ojcu i kupiłem E60 bo chciałem poczuć klasę wyższą:):):).Zawsze oceniam autko jak je sprzedam,żeby nie przechwalić:)za wcześnie.Podałem swój e-mail jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem jeśli będę potrafił Miłośnicy BMW zapraszam. Samochód nie wszystkim podobno się podoba ale to rzecz gustu(Nie chciałbym,żeby np.wszystkim podobała się moja żona,wtedy nie odpędziłbym napaleńców:)). Autko godne polecenia ja się w nim zakochałem i tęsknie za nim(ale wiek auta zmusza do zmiany).Teraz mam "związek" z BMW serii 5 na razie jestem zauroczony ale mam nadzieje,że miłość też przyjdzie.
Silnik 2.0D trochę za głośny jak jest zimny ale za to nigdy nie brakuje mu mocy ciągnie równo,jest doskonały w każdym zakresie obrotów.
Automat bardzo dobrze spisuję się w każdych warunkach(nigdy więcej manuala),niektórzy piszą,że jest za wolny ale to kwestia wyczucia tej skrzyni,rzadko kiedy musiałem wrzucać na sport,czy manual.Świetna po prostu,i tutaj w Tiptroniku nie trzeba zmieniać tak często oleju jak ma to miejsce w innych "automatach".
Mały minusik jeśli chodzi o wytłumienie na poprzecznych nierównościach(opony run flat!nie na nasze drogi)Za to jak to auto jeździ w zakrętach i jak się zachowuje na drodze po prostu P O E Z J A!!! Samochód ma twarde zawieszenie ale takie lubię dla tych którzy lubią się wozić na kanapie zostaje "Gwiazda"
Nie miałem z tym nigdy żadnych problemów w auto można szybko się wczuć.
BMW zawsze słyneło z doskonałej ergonomii,jedynie przyciski sterowania szybami są za daleko i czasami zamiast przedniej szyby otwierałem tylną.Poza tym wszystko pod ręką.
Chłodzi a w szczególności grzeje rewelacyjnie. Jednak daję 4 ponieważ w Hondzie jak ustawiłem 20stopni to tak było ustawione zawsze i to wystarczało tutaj latem muszę spuszczać do 18(może dlatego ,że BMW jest czarne i się szybciej nagrzewa na dłuższych odcinkach drogi jest ok.
Tutaj daję maks i pewnie niejeden pomyśli ,dlaczego? przecież ten samochód w środku ma rozmiary samochodu kompaktowego,ale w BMW nie o to chodzi(Ci co jeżdżą BMW wiedzą o czym piszę)w ogóle BMW nigdy nie było autem super rodzinnym i maks.uniwersalnym.Ja mam 1,78cm i dla mnie wnętrze nie było ciasne.
Dlatego daję 4 ponieważ przy niskich prędkościach za bardzo słychać silnik(z drugiej strony to w końcu diesel),Jeśli chodzi o prędkości autostradowe jest super wyciszony.
Nie ma sobie równych średnie spalanie 7,5 litra ale Panowie ja mam piekelnie ciężką nogę, dla porównania Mój Wujek ma takie samo BMW w automacie i jemu pali średnio 5,9. Teraz jeżdżę 3.0litrową 5tką e60 tam spalanie 8,5litra też rewela.
Przyczepiłbym się trochę do jakości na drzwiach ściera się trochę guma wokół przycisków sterowania szybami ale w zasadzie to wszystko, no może jeszcze przednia szyba jest mało wytrzymała na uderzenia kamyszkami(dużo odprysków).Surowe wnętrze ale to urok BMW mnie to się podoba.
NIC,NIC,NIC. Czasami skrzypiały uszczelki w drzwiach przy wolnej jeździe ale znalazłem na to sposób.
Też nic,raz tylko była jakaś tam regeneracja Turbiny bo chodziła na wolniejszych obrotach niż powinna,ale ja nie wiem jak traktował ten samochód pierwszy właściciel z Briefu widziałem ,że był młody to pewnie mu "wstawiał"i może nie dbał o turbinę. Kupiłem go jak miał przejechane 60tyś. i przejechałem nim 66tyś.

On - zużycie paliwa dla silnika 320d 163KM 120kW [l/100km]

7,2