Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Wojciech, 4 lata temu
Silnik 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : dwie sprężarki, dpf
Mam mieszane odczucia. Uwielbiałem to auto, choć co chwilę coś się z nim działo. Uważam że auta premium trzeba sprzedawać jak najszybciej jak coś zaczyna się dziać. A ponadto ta konstrukcja ma teraz prawie 15 lat. Jak chcesz mieć wydatki to kupuj. Ja sprzedałem swojego dużo za późno. I nikt mi nie powie że największą wadą bmw to poprzedni właściciel, bo ja wlałem w to auto naprawdę dużo pieniędzy, ale zawsze zaskoczyło mnie jakaś inną pierdołą o której bym proaktywnie nie pomyślał. Ma po prostu swoje lata i będzie się sypać. Koniec.
Jak działa turbosprężarka, to nawet całkiem zrywne auto. Niestety właśnie... jak działa turbosprężarka. Przez okrez 3 lat wymieniłem ją 2 razy... Sprężarki Mitsubishi w tym silniku to jakaś porażka. Po pierwszej wymianie udzerzyłem się w pierś i zacząłem jeździć prawilnie. Rozgrzewanie, wychładzanie itp. Niestety znów padła. W tym silniku wpływ na to może mieć pierdylion czynników. Chyba dopiero za kolejną sprężarką i po spędzeniu kolejnych nocy na forum bmw wiedziałbym o wszystkich. Wymieniałem różne pierdoły, zawsze na ori, olej zawsze Motul co 10k, a tu bach, sprężarka poszła...Do tego to naprawdę głośny silnik! Klekot diesla jest naprawdę głośny. Uważam że to bardzo słaba konstrukcja, dlatego daje 2.
Skrzynia ogólnie dobrze, ale czy najlepiej... czasami mi zrywała przy niskich biegach.
Bajeczka. Naprawdę frajda z jazdy.
Nie mam uwag. Jedynie do innych kierowców którzy nagminnie obijali mi drzwi na parkungu.
Brak zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejcu. Jedynie ten komputer CCC trochę powolny i przestarzały.
Hmm klima mogłaby być lepsza.
Z przodu ok, z tyłu ciasno.
No ten klekot diesla słychać znaczenie.
Bo ja wiem... zwsze ładowałem w to auto części ori, zawsze szukałem dziury w całym, ale i tak coś mi się zawsze sypało.
Teraz mam auto w tych samych pieniążkach, niższej klasy, i jest zdecydowanie lepiej.
Przez 3 lata, 130 kkm: - parujące reflektory (niech je szlag!, przez co padające żarniki xenonowe po roku i światła ringów). - żaróweczki co chwila - awaria składanych lusterek - sterownik świec żarowych (prze**** podejście do wymiany tego dziadostwa) - odma
Przez 3 lata, 130 kkm: - dwie sprężarki Mitsu - DPF

On - zużycie paliwa dla silnika 320d 163KM 120kW [l/100km]