Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

Walenty, 6 lat temu
Silnik 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Przesiadałem się do e90 z motocykla. 100 konny motocykl sprawiał że na światłach nie było problemu z żadnym samochodem zapewniając przy tym spalanie rzędu 7l/100km. Chciałem żeby moje auto nie dało mi odczuć zbytnio tej przesiadki zarówno pod względem przyspieszenia jak i spalania. Silnik 2.0D 163km spełnił moje oczekiwania w 90% bo minimalnie słabsze przyspieszenie wynagradza genialnym spalaniem biorąc pod uwagę że samochodem trzeba postać czasem w korku.
Inne : wyciek płynu do spryskiwaczy
2.0D M47, auto fajnie się zbiera jednocześnie niewiele przy tym paląc. O usterkach wiele nie mogę powiedzieć bo jeżdzę od 2 tygodni ale M47 nie uchodzi za problematyczny. Zobaczymy :)
Wcześniej poruszałem się Renault i pierwsze spostrzeżenie po przesiadce do BMW to ciężko zmieniające się biegi. Zapewne jest to wina krótkiego drążka zmiany biegów z mpakietu. Po dwóch dniach jak człowiek się do tego przyzwyczai to zaczyna doceniać to że skrzynia choć ciężko to pracuje bardzo precyzyjnie.
Zawieszenie Mpakietu sprawia że auto prowadzi się bardzo pewnie, jest sztywne i pozwala pewnie pokonywać szybkie zakręty. Niestety takie zawieszenie ma też swoje wady które czuć gdy napotkamy na swojej drodze nawet niewielkie nierówności. Nie mniej liczy się radość z jazdy dlatego ogólnie na +
Tutaj niestety autko wypada nieco gorzej. Słupki są grube a fotel pasażera ustawiony mniej więcej po środku ogranicza dodatkowo widoczność ( nie mówiąc już o sytuacji gdy jest pasażer) dlatego z ciężko się wygląda w prawo. Widoczność z przodu i z tyłu też do najlepszych nie należy bo siedzi się nisko i nie widać wiele. Rekompensują to oczywiśćie wizualizacje czujników parkowania więc to na codzień nie sprawia problemu.
Wszystko jest na swoim miejscu. Autko jest wygodne i chociaz moja najdłuższa trasa wyniosła 300-400km to mam wrazenie ze jazda nim na dłuzszych odcinkach nie będzie męczarnią. Nisko się siedzi i trzeba się przyzwyczaić do tego że ciężko się wsiada i wysiada ale dla mnie to nie jest az taki problem.
Klima szybko się rozkręca, ogrzewanie foteli też działa rewelacyjnie.
To jest raczej kwestia indywidualna i zależna od tego kto czego oczekuje. Ja przy wadze 95kg i wzroście 184 nie mam na co narzekać. Za sobą też się mieszczę chociaż głową sięgam już prawie do podsufitki. Autem poruszam się jednak najczęściej z jednym pasażerem więc tego problemu nie doświadczam i ilość miejsca spełnia moje oczekiwania.
Zwieszenie mpakietowe jest mocno słyszalne przy nierównościach jednak przy gładkiej nawierzchni auto jest dość ciche w środku.
Spalanie okej, jeżdzę autem od 2 tygodni, po kupnie wracalem autostradą to przy prędkościach 160-180 spalanie 6,4 na odcinku 300km. Na codzień poruszam się autem po mieście, spalanie wynosi 7,3 tylko że robie krótkie odcinki (maks 15 kilometrów ) i jeżdzę dość dynamicznie. Wynik jest zadowalający biorąc pod uwagę frajdę z jazdy.
Auto jak za 2007 nie było tanie ale jakość wykonania , wyposażenie i radość z jazdy sprawiają że człowiek nie żałuje żadnej z wydanych złotówek.
Jak narazie to mam gdzieś nieszczelność płynu do spryskiwaczy i wycieka. Autem jeżdzę od 2 tygodni dlatego wiele więcej nie mogę napisać.
Póki co nic. Odpukać :)

On - zużycie paliwa dla silnika 320d 163KM 120kW [l/100km]