Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90

dudimen, 6 lat temu
Silnik 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo 2l daję radę na światłach:) podniesiony do 187KM, oczywiscie polecam każdemu profesjonalny chiptuning.
Zawieszenie : 4 lata użytkowania i nic nie stuka i nie puka. Miłe zaskoczenie.
Jest to moja druga trójka i jestem mega zadowolony. 4 lats użytkowania i brak jakichkolwiek usterek, zawieszenie rewelacja, silnik i układ jezdny rewelka, auto zwinne i dynamiczne, jest czym pośmigać. W mojej wersji mam navi oraz beżowy środek w skórze, piękne łatwe w utrzymaniu czystości auto.
Silnik mruczy idealnie, dodałem do niego troszkę koni i jest elegancko. Oczywiście poprzednią e46 miałem 3.0d 184KM i to jest silnik do tych aut. Idealne. Ale na 2L nie mam co narzekać.
Czasami jedynka ciężko wskakuje na zimnym silniku ale to juz w tych trójkach jest. Oczywiście jedynka króciutka ale dalej to juz sama przyjemność.
Swietnie wchodzi w zakręty, troszkę mały kąt skrętu ale tak to prowadzi się bajecznie. To jest BMW szybkie wygodne ze sportowym pazurem auto.
Jest ok, czujniki parkowania przód tył to rewelacja.
Brakuje w miom modelu tylko jednej rzeczy, schowka od kierowcy i uchwyty na kubek. No ale pierwszy właściciel przy kupnie auta sobie tego widocznie nie życzył.
Tu jest rewelka, auto w zime po przejechaniu ok 500m juz grzeje, więc cieplutko, z tyłu yez nie ma co narzekać.
Dla mnie z przodu ok 173cm ale z tyłu już wysoki chłop ma gorzej, ogólnie bardzo wygodna pozycja siedzisk dla pasażerow.
Silnik, kabina dobrze wyciszona, przy 140 km/h zaczynać słychać lekki szum.
Szczerze mówiąc średnie spalanie to ok 6l. Mi pokazuje non stop 5,6l ale to ze wzgl na to ze robie też trasy, tak 50/50. Miasto max 6,5l trasa min 5,1l. Można nie uwierzyć ale 3 litrówka w mojej poprzedniej e46 mniej paliła :) Dlatego polecam 3.0d. Ogólnie koszty utrzymania minimalne, każdy kto kupi to auto będzie zadowolony w 100%
Tu jest rewelacja, kupiłem auto z przebiegiem 129tyś za 43tyś zł, i po 4 latach sprzedam go za niewiele mniej, ponieważ to bardzo dobre auto. Ideał. Niedługo będę zmieniał auto na X3 bo rodzinka się powiększa ale jeszcze się zastanawiam bo kocham to auto. Nigdy mnie nie zawiodło czy to zimą czy latem... przykro będzie się z nim rozstawać no ale za to ktoś będzie zadowolony z bardzo dynamicznego ślicznego i oszczędnego auta.
Przepalony bezpiecznik od el.szyb to chyba 2 lata temu, hmm i chyba przypalone żarówki stop tył, pozycja tył, i pozycja przód lewa. To w czasie 4 lat.
Ciężko to zaliczyć do powaznych usterek, po prostu wymieniłem sterownik świec żarowych bo był błaď ale palił bez problemu, czujnik abs tył lewy -urwany kabelek, nie wiem jaki cudem, klocki tył, przód i chyba to koniec. No jeszcze kapeć złapany 10km przed domem i brak niestety dojazdówki, trzeba mieć RUNFLATY no ja nie miałem i kolega przywiózł mi zapas. Teraz jeżdżę na runflatach.

On - zużycie paliwa dla silnika 320d 163KM 120kW [l/100km]

5,9