Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Dawid, 4 lata temu
Silnik 2.0 320i 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320i 170KM 125kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Auto mam od roku , a robi na mnie wrażenie za każdym razem jak do niego wsiadam.
Trzeba pamiętać ,że łancuch w tym silniku nie jest niezniszczalny i należy go wymienić przed 200 tyś. km( u mnie przy przebiegu 160 tyś. sam się rozleciał).Jeżeli chodzi o dynamikę jestem mega zadowolony. Wiadomo ,że przez brak turbiny trzeba bardziej depnąć , ale nigdy nie miałem problemu z wyprzedzaniem czy nagłą potrzebą ruszania z miejsca.
Zaraz po zakupie wymieniłem olej ponieważ skrzynia przeciągała biegi na wyższe obroty przed rozgrzaniem po wymianie wszystko jest wporządku i żyjemy razem w harmonii.
Super! Jedźi się tym samochodem bardzo dobrze jak na BMW przystało. Żadnym innym autem nie jedźiło mi się lepiej.
Panel od sterowania opuszczaniem szyb przy kierowcy jest za daleko , zdarza się ,że chcąc opuścić przednią szybę zamiast niej opuszczę tylnią.
Ceny częsći bywają drogie np. czujnik NOX , który już wymieniałem to koszt rzędu 1500-2000 zł , ale mi się udało ściągnąć z Niemiec za 1200zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320i 170KM 125kW [l/100km]

10,3