Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Darek, 10 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : To powinien być wzór do naśladowania.
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe
Najlepsze auto jakie miałem. Jedyny minus za pojemność bagażnika. Po wersji kombi spodziewałem się trochę więcej.
Jeździłem wcześniej 1,9 TDI 110/130km 1,5/1,9 dCi fordowskimi Tdci trudno jest nawet porównać te jednostki do 163 konnego dzieła z Bawarii. Dla mnie silnik bliski ideału, również biorąc pod uwagę ekonomię. Jadąc 160km/h na 6 biegu auto wciąż zachowuje dynamikę i reaguje na pedał gazu, przy tym spalanie na poziomie 7l..coś pięknego.
Nie wiem grono osób ma problemy z płynnym operowaniem lewarkiem zmiany biegów. Mi nie sprawiało to najmniejszego kłopotu od momentu gdy pierwszy raz wsiadłem do tego auta. Skrzynia biegów dosyć charakterystyczna, biegi wchodzą na tzw "klik", jak dla mnie jest to bardzo przyjemne.
Generalnie bardzo dobrze. Jednak jeżdżąc 3-ójka w wersji sedan właściwości jezdne dużo lepsze. Nie wiem czy to wina sylwetki kombi czy może przebiegu mojego zawszenia 194tys jeszcze bez wymiany amortyzatorów.
Nic dodać nic ując. Dla mnie OK.
Typowe niemiecki auto, bez fajerwerków wszystko na swoim miejscu. Kiedyś preferowałem wnętrza aut japońskich, których kolejne generacji zbliżają się do wyglądu wnętrza statku kosmicznego. Aktualnie zdecydowanie bardziej przypada mi do gustu surowy styl z Bundesrepublik.
Zarówno ogrzewanie w zimę jak klimatyzacja w lato sprawują się na 5-tkę.
Tu już nie jest tak kolorowo. Auto gabarytami nie powala na kolana. Jeśli ktoś szuka auta rodzinnego to niestety mimo wersji kombi to autko takim nie jest. Miejsca z tyłu na poziomie golfa. W bagażniku póki nie zdemontujemy roletki ciężko zmieści dwie duże walizki. Wyjazd do Włoch w 4 osoby to niestety jazda z bagażami między nogami. Moim zdaniem to największy i w zasadzie jedyny minus tego auta.
Tutaj poezja. Do 200 km/h ma się wrażenie, że jedziemy 100 km/h. Duży plus gdy mamy na pokładzie pasażerów, które nie przepadają za szybką jazdą:)
Jeśli auto z taką mocą spala w mieście 8-8,5l nie zabierając sobie przyjemności z jazdy to uważam, że jest to wynik bardzo dobry. Jazda autostradą 150-160 km/h spalanie 6,5l. Przepisowa jazda poza miastem 90-100 km/h - 5l zupełnie realne.
Moim zdaniem za tej klasy auto na rynku wtórnym cena wcale nie jest odstraszająca.
Auto kupiłem z przebiegiem 170 tys. Wymieniłem koło dwumasowe ze sprzęgłem mimo, że nie był to jeszcze kres jego żywota. Moim zdaniem we współczesnym dieslu jeśli przejedziemy na "dwumasie" 200 tys to jest dobry wynik. Traktuje to jako normalną eksploatację. Poza tym tylko filtry, klocki i wahacz po uderzeniu w krawężnik.
Do tej pory nie mam żadnych uwag.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]

6,7