Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring

Olsztyniaak4, ponad rok temu
Silnik 1.6 316i 136KM 100kW
Rok produkcji 2015
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring 1.6 316i 136KM 100kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : O dziwo silnik, tak tak właśnie silnik. Niby go znałem z cytryny ale w BMW sprawował mi sie super. poza tym nic więcej, markę poznałem aż nadto wcześniej.
Trzy gwiazdki, a może aż trzy?Kupiony po leasingu z przebiegiem 73tyś. Sam nie wiem jak auto ocenić, ma zalety ale i wady.Zalety to wygląd, prowadzenie i to mimo dużych balonów na felgach.Tylna szyba w klapie oddzielnie zamykana, system info i głosniki . Wady, słabe fotele pomimo wszechstronnej regulacji.Po 100km człowiek chce wysiąść i spalić to auto ( subiektywnie oczywiście) nie którym to pasuje, mi NIE. Acz kolwiek wersja chyba bardziej na miasto.Choć przyznam że na plac do szaleju bardzo ok.:) Spore koszty napraw i ogólnego serwisu ( nie serwisowałem byle gdzie-być może stąd wyższe koszty niż zwykle ) Nie czepiam sie , ale czym sie różni wymiana łożyska czy tulei w BMW od np Citroena czy forda żeby koszt był 40% wyższy? Ogólnie to bardziej mnie rozczarował niż cieszył. I nie bardzo rozumiem zachwytu ludzi nad tymi autami,lekko prze reklamowany zwykły wóz. No chyba że ktoś chce nim jeździć 100lat, to wówczas rzeczywiście jakość materiałów może wytrzyma więcej niż w budżetowym fordzie. Troche byłem hipokrytą, bo byłem właścicielem 5 f10 w dieslu ( po prawdzie u brata w firmie ) i poprzedniej wersji 3 tez w dieslu ( na pół pracownik na pół jeździłem ja _) i obiecałem sobie że nigdy więcej. Tamte miały liczne problemy z elektronika i elektryką a nie z silnikami .. I co mnie wkurza najbardziej, że tego nikt zwykły nie ruszy, z różnych powodów. I trzeba sie umawiać,terminy cisną a autko u mechanika..wiecznie..strach było gdzieś dalej jechać. I z tym podobnie było, tylko usterki inne..Ba na stacjach spotykałem innych właścicieli i co !! Ci bardziej trzeźwi potwierdzali problemy, ale i spotkałem zaciętych fanów marki..Dali by sie porąbać za nie, ale mi np.dołożyć do turbiny to już nie:) PRZYPADEK czy pech do marki..?? OTO JEST PYTANIE. Oby nie trafiło na ciebie nowy użytkowniku wspaniałego wyrobu z Bawarii. Ja swoje sprzedałem tanio, doprowadzając je do jako takiego stanu. Poszło w lubelskie -chyba. Komis kupił.
Silnik 1,6 ten "osławiony" Wg mnie dobrany dobrze, oszczędny i z dobrym "dołem " potem zdycha ale to tylko 136km. Z nim nie miałem problemu, no może poza zbytnim żarciem oleju, ale tylko przy dynamicznej jeździe.
Wg. mnie ,genialna ZF 8 biegowa automatyczna.Hydraulik zwykły ale różnicy do typ DSG nie widzę. Super dobrana do charakterystyki silnika i masy auta.
Prowadzi sie dobrze,opony 205x16x60 he, wiem wiem, ale chciałem mieć komfort. Układ kierowniczy bardzo mi leżał, lubie czuć asfalt pod kołami i to co sie dzieje pod nimi.
Lakier cieniutki,czarna perła, pasuje do auta.
4 gwiazdy, pod moim ustawieniu fotela słupki przednie zasłaniają sporo. Do tyłu spoko, na boki też.
Wszystko pod ręką, capholdery,podłokietnik. Przełączniki dostępne bez problemowo, po układane i uporządkowane. Wzorowo.
Rozprowadzenie powietrza b.dobre. 4 gwiazdki bo klima dwustrefowa od początku trochę żyła swoim życiem. A jak wiadomo wizyta w serwisie i co? jak na złość wszystko gra. To życie jej utrudniało mi przez cały okres użytkowanie. Usterka nigdy nie zdiagnozowana.
Tu spoko, mam 178 wzrostu. Kolana nie obijają, głowa też nie. ALe mój brat 1,88 trochę narzekał ( nogi ma długie )
Gorzej niż w dieslu c5, a wg.mnie tak samo jak w zwykłym focusie. Taki ciężki a wytłumienia pożałowali. Ocena subiektywna.
Trochę w niego wsadziłem, od 100tys zaczeły się wydatki. I to spore jak na 4 latka. tysiąc , dwa, sześć eh..najgorsze to to że producent wiele rzeczy jak mówią i prezentują mechanicy spieprzył, a po lifcie nie wiele poprawił. I nie mówie o silniku, bo ten sie zmienił. Mówię o tulejach, złączkach, przewodach, magistralch itp. Mnie serwisowanie tego auta kosztowało zbyt dużo!!A w cale stare nie jest, i dbałem o nie.
Za drogi w stosunku do tego co oferuje,prestiż kosztuje. Wg. mnie wypada blado w relacji jakość -cena- i to co oferuję w tej cenie. W tej cenie mogłem jeździć wypasionym np.508. Naprawy BMW tez rujnują i w tak młodym wieku ( sypał sie juz od czwartego roku i 100 tyś ) Lekka przeginka. A już to z marką przerabiałem i niczego się nie nauczyłem.
Pierdół nie było.Czasem system start stop nie reagował.
Pompa paliwa, pompa wysokiego ciśnienia,tuleje piszczące, turbina ( tu akurat chyba mitsubischi- ale wydajna i chwalona ) u mnie padła w następstwie innej awarii. Wtryski, no ale to nie projekt BMW więc pretęcha do kogoś innego. Ukad chłodzenia, przewody i złączki.( droga robocizna )

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 316i 136KM 100kW [l/100km]

7,7