Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Sedan

Grzegorz, 11 lat temu
Silnik 520 i 24V 150KM 110kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 5 E34 Sedan 520 i 24V 150KM 110kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ogólnie prowadzenie auta. Mimo wagi samochodu (1,5t) silnik daje radę. Świetnie wchodzi w zakręty, trzyma się drogi. Bardzo pewnie się prowadzi-ale potrafi tez dać nauczkę :)
Układ elektryczny : Przepalajaca się lewa lampa przeciwmgielna.
Karoseria : Małe ogniska korozji na tylnych narożnikach pod lampami.
Uwielbiam ten samochód. Sposób w jaki jeździ, przyspiesza i wygląda. Dużo miejsca w środku, wygodny z niezłym \"kopem\" jak na 2 litry. Pojemny, ustawny bagażnik z uszami do montażu siatki. dający poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Dający wiele frajdy z jazdy tylny napęd bez wspomagaczy typu ESP :)
Co tu dużo pisać. Silnik cichy, równo pracujący i jak na razie niezawodny. Bardzo ładnie wkręca się na obroty. Dzięki mocy, skrzyni biegów i dość dużemu momentowi silnik bardzo elastyczny. Wyprzedzanie nie sprawia najmniejszych problemów-praktycznie przy każdej prędkości- sprawny vanos to podstawa.
Skrzynia precyzyjna, przełożenia dobrze dobrane. Gdy skrzynia zadbana, poszczególne biegi wchodzą niemal intuicyjnie. Bardzo pewnie zmienia się biegi.Krótkie skoki pozwalają bardzo szybko zmieniać przełożenia.
Nie wiem jak prowadzi się e34 na seryjnym zawieszeniu i seryjnych 15\' felgach. Ja mam dość mocno usztywnione i obniżone a do tego 17\'. Całość jest bardzo pewna w prowadzeniu. Można czasem odnieść wrażenie, że jedzie jak po szynach. Nie ma nerwowości, niepewności. Wspomaganie nie jest za mocne więc mamy poczucie kontaktu opon z asfaltem. Szybkie łuki to nie problem.
Tu zupełnie normalnie, jak w zwykłym dużym sedanie. Jedynie cofanie może być nieco utrudnione. Słupki \'A\' nie są zbyt szerokie więc nie utrudniają widoczności na rondach, skrzyżowaniach.
Jak dla mnie brakuje tylko uchwytu na kubek. Wszystko jest pod ręką. Można bardzo szybko przyzwyczaić się do układu przycisków, przełączników, suwaków i innych pokręteł :)Nie ściągając ręki z podłokietnika można bez problemu zmieniać biegi. Jedynie umiejscowienie, położenie pasów z tyłu zawsze zaskakuje pasażerów :) Są...\"na odwrót\", wychodzą ze środka kanapy, a zapinają się przy drzwiach.
Tu wszystko na 5. Moment jest ciepło w środku. Podgrzewanie szyby i lusterek działa bardzo szybko i efektywnie.
Co tu dużo mówić miejsca jak dla mnie aż nadto :) Jest wygodnie, czuć przestrzeń. Z tyłu ilość miejsca podobno w zupełności wystarczająca- nie wiem bo nie jechałem z tyłu :)Fotel kierowcy i pasażera mają oddzielne \"leniuchy\", są dość daleko od siebie i nawet gdy pasażer rozsiądzie się \"szeroko\" nie obija łokciem kierowcy :).
Jedynie przy wysokich prędkościach słychać mocno opływające powietrze. Poza tym jest cicho. Słychać tylko \'mruczenie\' rzędowej szóstki i \'świst\' vanosu powyżej 4100 obr/min :)
Tu zależy jaki egzemplarz kupiliśmy. Jeżeli nie żałowaliśmy i kupiliśmy zadbaną, sprawną e34 - tak jak w moim przypadku- mamy spokój na lata. Przez 3 lata poza olejami, paskami, hamulcami nie robiłem nic. Poza wymianą uszczelki pod pokrywą zaworów. Są dni kiedy nie oszczędzam mojej BMW, są dni kiedy daje z siebie wszystko. Nie jest samochodem stojącym w garażu na który się dmucha i chucha. jest normalnie eksploatowana a czasem nawet mniej normalnie :)Ewentualne naprawy na oryginalnych częściach (Lemforder, Mann itd.). Średnie spalanie około 11-12 L/100km. Najmniej w trasie 7,98L/100km, ale potrafi i 25L/100km spalić:) Wszystko zależy od stylu jazdy.
Dostajesz to za co zapłacisz...nie licz na okazje. Wiele jest po \"tjuningu\" i ciężko dostać nie zakatowany przez \"driftera\" egzemplarz. Dobre e34 jest warte swojej ceny. Nie polecam zagazowanych egzemplarzy.
Przepalająca się lewa przednia lampa ( żarówka ) przeciwmgielna i małe ogniska korozji na tylnych narożnikach pod lampami. Poza tym nic.
Nie wiem czy to mój egzemplarz, ale przez 3 lata ( nieco ponad 32000 km ) absolutnie nic. Zawsze odpalała, zawsze zawiozła i przywiozła z powrotem ( odpukać). I oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 520 i 24V 150KM 110kW [l/100km]

10,3