Lista ocen BMW Seria 5 E34 Touring (49) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fizjo
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
miałem do tej pory kilka aut, escort mk3 1.6benz - żenada , corsa b 1.2 lpg - bez komentarza, ibiza 1.5 benz - pozatym że 15 litrów benzyny + litr oleju na 100 km było ok, primera p10 2.0 benz+lpg = 100000 km przejechane bez usterki gdyby nie wypadek to pewnie dalej bym jeździł i zawsze polecam, MB 124E 2.2 benz średnio raz w miesiącu coś w elektryce padało, MB 124 2.5 diesel - wózek dla emerytów, duże spalanie przy małej mocy miałem do 2...
~Adam
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Jakieś bzdety: mocowanie tłumika, podnoszenie fotela, przywędzone odbłyśniki w lampach z przodu (widoczność nocą: kompletne zero), dość łatwo rwie się tapicerka na fotelu kierowcy. W mercu w 124 przeciera się dopiero po 300 tys. km, lub pózniej. Klima: lepiej żeby jej nie było, no i korozja się pojawia miejscami (w tej dziedzinie fordy, ople a nawet meśki zostają w tyle, jednak zwykła Laguna pierwszej generacji, klockowaty Peżo 405 (oryginał,...
~wlochu01
Touring 2.0 520i 150KM 110kW
W tym modelu, a przynajmniej w moim egzemplarzu wszystko działa jak należy. Nic nie trzeszczy (poza roletą w bagażnku), ani nie skrzypi. Rewelacja. Elektonika nie tak mocno zaawansowana jak w nowszych modelach, a więc nie ma co zawieśc. Korozja w bezwypadkowych egzemplarzach po prostu NIE WYSTĘPUJE! Wyjątkiem jest błotnik tylny w około klapki wlewu paliwa. Tam pojawia się rdza, ale łatwo się jej pozbyc, a w porę usunięta nie zagrozi naszemu...
~Hadesmat
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Trochę stuka z tyłu, ale mało uciążliwie. Muszę sie w końcu wziąć za te poduchy. Padł jakiś zaworek przy filtrze paliwa, ale został wyczyszczony i nie mam z nim najmniejszego problemu. Zablokowała mi się pompka rotacyjna, ale to raczej nie jest wina samochodu, tylko jakości paliwa. Wyczyściłem i działa. Chyba muszę się wziąć też za sprzęgło, bo poprzedni właściciel pewnie nie szanował go za bardzo.
~ex fan bmw
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Oooo, tu będę miał pole do popisu. Drobnostki w tym aucie - to codzienność. Na dzień dobry komputer informował mnie, że właśnie coś nie działa - głównie żarówki. Jak nie żarówki, to spryskiwacze, jak nie spryskiwacze, to uszczelka pod pompą wtryskową, jak nie uszczelka, to szereg innych dupereli wymagał sprawdzenia. I tak dzień w dzień.
~Popiel
Touring 4.0 540i 286KM 210kW
Drobne usterki zdażają się jako że auto ma już swoje lata. A to komputer napisze ze jakaś żarówna sie przepaliła a wcale tak nie jest, a to tylne szyby przestana działać, czasem tylna wycieraczka odmowi posluszenstwa. Tempomat lubi przesać działać i parę innych rzeczy, ale da się to zrobić nie drogim kosztem.
~Swanty
Touring 2.0 520i 150KM 110kW
Przecierają się/przecinają wiązki przy zawiasach tylnej klapy i przestaje działać ogrzewanie i wycieraczka. Poza tym jej otwieranie jest na mikroprzekaźniki, które się zużywają (na szczęście są typowe - groszowa sprawa). Wymieniłem też termostat, bo się nie dogrzewał (być może stąd spore spalanie).
~PiotrJakub
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Drobiazgi się sypią: spryskiwacz, pompka spryskiwacza, lusterka nie grzały, świece żarowe padły, wiązka tylnej klapy (był brak ogrzewania szyby - naprawione, teraz brak wycieraczki), żarówki w desce rozdzielczej, regulator dmuchawy, reflektory św. drogowych korodują i parują itd
~Krzysztof Smoliński
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Auto ma już 9 lat i jedyną rzeczą, która w nim nie działa to ogrzewanie bocznych tylnych szyb. Szlag trafił też opuszczanie szyby w lewych tylnych drzwiach (spadła linka i żeby ją spowrotem założyć należy wziąć dwa dni urlopu i zaopatrzyć się w narzędzia typu nożyce do blachy).

Usterki BMW Seria 5 E34

BMW Seria 5 E34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ready
Touring 2.0 520i 150KM 110kW
Co można napisać o prawie 20 letnim wozie w tej kategorii ? JAK DBASZ TAK MASZ. Ja nie mam problemów, a jak coś się wypnie to albo to kosztuje kilka złotówek albo coś się wymyśli. Prost rozwiązania, łatwa obsługa, miliony części nowych i używanych.
BMW Seria 5 E34 Touring