Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Touring

mamisystems@poland.com, 22 lat temu
Silnik 2.0 520i 150KM 110kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 5 E34 Touring 2.0 520i 150KM 110kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
bardzo dobre auto, choć już niemłode jeździ się bardzo wygodnie i bezpiecznie, na trasie idealne, troche zbyt mały bagażnik (sedan - zbyt niski i maly otwor), po instalacji gazu brak psychicznego obciążenia :-) podczas jazdy, polecam instalację z elektronicznym wtryskiem ze względu na kevlarowe kolektory dolotowe silnika M50 - trochę droższa inwestycja ale za to zyskuje się bezpieczeństwo i niezawodność (spalanie i moc pozostają bez zmian w porównaniu do benzyny) - ze względu na charakter eksploatacji (przewożenie rodziny) teraz wybrałbym wersję 525 touring (kombi). Auto generalnie bardzo godne polecenia - nawet dzisiaj bije na glowę konkurencję japońską rozwiązaniami dot. ergonomii
trochę za słaby silnik do tej masy pojazdu 525 jest lepszym wyborem!
automatyczna 5 biegów, bez zastrzeżeń, jedynie przelożenia mogłyby być bardziej "sportowe"
brak uwag - 15" koła, zawieszenie debeściarskie
słabo do tyłu poza tym bez zastrzeżeń
wg mnie idealna - zwrócona ku kierowcy konsola z radiem i komputerem - super
świetny nawiew - bardzo szybko odparowac można szyby, regulacja prawo, lewo, nawiew na tył, boczne nawiewy nie przeziębiają nadgarstków !
bardzo wygodnie ale wiem, że są auta które mają większą przestrzeń
jeden z cichrzych samochodów choć słychać na wysokich obrotach doskonale zestrojony wydech BMW
po mieście 14 - 15 l, na trasie 8 - 9 l - tyle samo gazu - instalacja BRC z wtryskiem
chyba najtansze auto przy zakupie i serwisie w Polsce, eksploatacja nieco za droga (jak dla mnie) na benzynie - na gazie idealnie 10 zł 100 km :-) [gaz =1zł/l, beznyna 3,20 zł/l)
kupilem bardzo zaniedbane auto ale po dokonaniu remontu bez problemów - nigdy nie zawiódł na trasie
brak - nawet poważnie zaniedbane auto działało bez uwag (patrz rozdział drobiazgi)

Usterki BMW Seria 5 E34

BMW Seria 5 E34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu