Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

muran, 14 lat temu
Silnik 528 i 193KM 142kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 5 E39 Touring 528 i 193KM 142kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : jakosc a juz najbardziej stosunek jakosci do ceny. Po prostu rewelacja
Swietne auto, szybkie, komfortowe, dajace niesamowita radosc z prowadzenia jak i posiadania. Dosc tanie w zakupie, nie takie drogie w utrzymaniu a jednoczesnie prestizowe:)
Silnik poezja, na wolnych obrotach wogole go nie slychac a na wysokich ladnie mruczy jak to BMW:) w miescie traci troszke dynamiki przez automat, choc w trybie sportowym juz pieknie idzie. Za to na trasie ciagnie jak wsciekly, z kazdej predkosci. Jadac 80km/h za jakims wynalazkiem pakuje buta do podlogi i w momencie gdy go wyprzedzam mam 150 na blacie. Po prostu rewelacja, pelen komfort i bezpieczenstwo
Musze przyznac ze zawsze bylem przeciwnikiem automatu, ale gdy przejechalem sie tym to od razu zmienilem zdanie. Biegi przeskakuja nawet nie wiem kiedy. Jak juz pisalem auto traci nieco dynamiki w miescie ale na trasie pokazuje klase.
To jest po prostu BMW... Swietne prowadzenie,bez wzgledu na to z jaka jedziemy predkoscia auto sunie jak po sznurku, rewelacyjnie trzyma sie drogi a przy tym zapewnia naprawde ogromny komfort. Wiadomo ze aluminiowy uklad wielowahaczowy swoje kosztuje przy wymianie i jest delikatny ale w porownaniu do konkurencji to naprawde ekstraklasa
Troche szerokie przednie slupki (przez airbagi) a poza tym nie ma powodow do narzekan. Choc czujniki parkowania sa wskazane;)
Rewlacja, wszystko pod reka, wnetrze jakby skrojone na miare;) od razu wszystko umialem obslugiwac a mam dosc bogata wersje (navi, TV, tempomat, kierownica wielofunkcyjna itp) po prosty jakbym tym autem jezdzil od zawsze...
bardzo szybko sie grzeje, rowniez odparowywanie szyb to doslownie chwila. Mam podwojny climatronic
zarowno z przodu jak i z Tylu nikt nie powinien narzekac na brak przestrzeni. Rowniez bagaznik jest wiecej niz wystarczajacy.
Jak juz mowilem przy spokojnej jezdzie silnika wogole nie slychac, na wyzszych obrotach gra piekna muzyka jak to w BMW choc nadal jest przyjemnie cichy. Rowniez uklad jezdny pracuje bardzo cicho a we wnetrzu nic nie skrzypi:)
No i tu nie jest juz tak wesolo, zdecydowanie nie jest to auto dla kogos kto do matiza montuje gaz ;D BMW potrafi spalic nawet 18l na 100 zarowno w miescia jak i trasie ale to juz trzeba w chory sposob tym autem jechac. Srednio w miescie mi pali 14l co przy takim silniku, masie i automacie uwazam za dobry wynik. Na trasie srednio 10-12l. Najmniejsze spalanie jakie uzyskalem to 8 na trasie i niecale 12 w miescie ale to szkoda nerwow na taka jazde;) Lepiej dorzucic t pare zl na 100km i czuc przyjemnosc z jazdy z ktorej slyna BMW:) Ceny czesci w normie a powiedzialbym ze nawet tansze niz u konkurencji. Tylko kiepsko jest jak trzeba kluczyk dorobic, nikt tego nie robi poza ASO a tam wolaja prawie 700zl;)
I to jest najwiekszy fenomen tego auta. Za stosunkowo niewielka kase oferuje naprawde niesamowita jakosc wykonania, komfort, radosc i prestiz. Wystarczy spojrzec chocby na konkurencyjne A6 ktore jest mniej dynamiczne, gorzej sie prowadzi i czesciej psuje a kosztuje sporo wiecej. Mysle ze warto ten model BMW kupic:)
Kupilem auto z kilkoma drobnymi usterkami, po zrobieniu ich mi sie jak narazie nic nie stalo.
Tu rowniez nic (odpukac w niemalowane) choc zbyt krotko ja mam zeby tu sie wypowiadac.

Usterki BMW Seria 5 E39

BMW Seria 5 E39 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu