Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Rok produkcji 2002
BMW Seria 5 E39 Touring 525 d 163KM 120kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne
Karoseria : korozja tylnej klapy
Silnik : wtryski były do przeczyszczenia
Zawieszenie : przód
Silnik bardzo dobry, brakuje przy tej pojemności 20 koni, ale i tak jest pełen komfort wyprzedzania i przyspieszania. Kultura pracy na wysokim poziomie jak to w sześciu cylindrach. Cicho i bez klekotu typowego dla czwórek.
Automat-uwielbiam go. Szczególnie w mieście, bajka. Bez szarpięć, płynnie zmienia biegi. Można przełączyć na sport i z powozu auto zamienia się w gorącego GT. Jeśli chcę się pobawić używam manualnej zmiany, szczególnie w trasie. Wtedy mam ten bieg, który w danym momencie potrzebuję do wyprzedzania i redukcji.
Mam M-pakiet. Przód sportowe zawieszenie na zwykłych amorach, atył na samopoziomujących się pneumatach. Jest troche mniej komfortowe od zwykłego, ale duzo lepiej trzyma i ma mniejsze przechyły. Tył- ile nie zapakuję do bagażnika zawsze trzyma ten sam poziom- super sprawa (jadac na długie wakacje z rodzinką, nie wyglądam jak...)
Brak zastrzeżeń, wszędzie wszystko widać.
wszystko pod ręką, przycisków w sam raz. Konsola zwrócona do kierowcy- to już klasyka. Fotele sportowe trzymają bardzo dobrze i są wygodne w długich trasach. Brakuje mi tylko elektryki i pamięci foteli. Otwierana oddzielnie szyba tylnej klapy to super sprawa. Belka z siatką i osłoną bagażnika to majstersztyk-można ją zamontować zaraz za przednimi fotelami. Trochę mały jednak bagażnik, brakuje czasem pare litrów.
Bez zarzutu. dwustrefowa klima daje radę i latem i ostra zimą. Ogrzewanie OK
Mam 188cm wzrostu i nie mogę narzekać co innego Ci z tyłu. Tylna kanapa super wygodna, ale przestrzeń na nogi skromna, jak dla mnie. Moje dzieci nie narzekają.
60, 100, 130 zawsze jest cicho i spokojnie, gra muzyczka. Mozna porozmawiać przy 180 prawie szeptem. Tył trochę głośniej, ale to Kombi więc i tak jest super w porównaniu nawet z nowszymi samochodami.
Jak na tę masę, 6cylindrów i automat oraz klimę może być. W mieście stołecznym rano do szkoły z dzieckiem, potem praca wychodzi 11 do 12. Trasa na spokojnie max do 130 trochę wyprzedzania i miasteczek od 7 do 7.5. Oczywiście można więcej, ale mozna i mniej. Jak kto lubi... Spalanie podałem z komputerka
Przód zawieszenie trochę poniżej przeciętnej w 740 e38 było pancerne... Czyściłem wtryski i jest ok, wcześniej długo kręcił, aż przestał palić. Teraz jest super.
Zawsze dojeżdza do celu, a to najważniejsze. Usterki jak to w samochodach, czasem sie przytrafiają

On - zużycie paliwa dla silnika 525 d 163KM 120kW [l/100km]

8,8