Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

codename47, 14 lat temu
Silnik 525 tds 143KM 105kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 5 E39 Touring 525 tds 143KM 105kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miazga - że wytrzymuje nasze drogi i rewelacyjnie trzyma się w zakrętach, gdzie innymi autami po prostu nie da się jechać więcej :) Tutaj wiem, że mogę jeszcze trochę :D
Jeśli masz jeździć na codzień, musisz od czasu do czasu coś przewieźć lub masz rodzinę, cenisz dobrą jakość no i czasem lubisz zebrać szybciej kilka zakrętów, a nie dysponujesz większym kapitałem - auto dla Ciebie
Nie jest doskonale z dwóch powodów: 1. Zimny silnik, wolne obroty - słychać classic diesla :) 2. Wolno się wkręca na obroty, aby "wystrzelić" z miejsca trzeba sekundę dwie wcześniej go wkręcić Poza tym takie spalanie jak na taką moc - bajka :)
Byłoby doskonale gdyby nie wsteczny - przy szybkiej zmianie z R na 1 i odwrotnie wrzucasz nie ten bieg co trzeba (zazwyczaj ten sam). Poza tym - miodzio.
Nie jeździłem tak dobrze trzymającym się bydlakiem - jak przyklejona, pozawala na naprawdę dynamiczne pokonywanie zakrętów.
Jeśli ktoś mówi że w tym aucie jest kiepska widoczność, niech sobie podniesie fotel, a jak to nie pomoże to niech uderzy z Zidane'a w ścianę - dla mnie perfekt.
Wszystko pod ręką, konsola skierowana do kierowcy, bardzo intuicyjnie. Drzwi? Są ciężkie, fakt, ale co najważniejsze BEZPIECZNE. Klamka w złym miejscu? Szukanie dziury w całym, wszystko jest git.
Climatronic dwustrefowy cudowny, w zimie nie paruje (pod warunkiem, że nauczymy się prawidłowo obsługiwać). Latem idealnie trzyma temperaturę - jestem bardzo zadowolony.
Tutaj tylko 4, z tego względu, że przepych w BMW (grube drzwi, gruby tunel) zabiera trochę przestrzeni. Jak na taką dużą furę mogłoby być trochę lepiej, co nie zmienia faktu że i tak już jest całkiem nieźle - 4 osoby jadą bardzo wygodnie, 5 się męczy (co już chyba występuje w większości nowych aut).
Tu nie dam 5 z tego względu, że można spokojnie rozmawiać, owszem, ale słychać wyraźnie silnik. Przewrażliwiony może stwierdzić, że jest głośno.
Jak dla mnie bomba. Nie szkoda mi pieniędzy na oryginalne części, skoro średnie spalanie to jakieś kpiny :) Ogólnie chodzi opinia, że drogi w eksploatacji, mnie ona nie dotyczy. Śmieszne ceny niektórych części, inne doprowadzają do zawału - cóż, uroki BMW.
Polecam jak najbardziej, mało pali, dobre osiągi, no i wątpię żeby za tą cenę kupić mocniejszego diesla w skórze, drewnie i dwustrefowym climatronikiem
Nic, jedyne co wymieniłem to olej i pozostałe płyny :D
Nic a nic

On - zużycie paliwa dla silnika 525 tds 143KM 105kW [l/100km]