Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

gregbun, 12 lat temu
Silnik 530 d 184KM 135kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 184KM 135kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : jak wyżej-pięknie pracuje,piekny dzwięk i moc,bezawaryjnośc,malutkie spalanie-nie na darmo był wybierany kilka krotnie silnikiem roku!
po prostu bmw-uważam że to topowa marka i nikt nie robi lepszych aut i z taką klasą-oczywiscie trzeba o nie dbac wymieniac płyny co kilka tys-i to te najlepsze-tu sie nie oszczedza i nie szuka okazji kupując auto.do tego silnika polecam castrola edge 0W-40-silniczek na tym oleju pracuje rewelka-radze wymieniac co 8-10 tys,nie słuchac pierdół ze wystarczy co 25 tys wymieniac olej.NAPRAWDE POLECAM TO AUTO!
to mój pierwszy diesel w życiu.zarzekałem sie że nigdy nie kupie bmw w dieslu,combi i automacie...no i prosze...ale wiedziałem co kupuje i od kogo i jak to auto było zadbane wiec zaryzykowałem. silniczek pracuje pięknie-zmienione kolektory,wyjete klapeczki,zwiekszona moc do ponad 200 kM-idealnie radzi sobie w długich trasach-przyspieszenie rewelka,piekna kultura pracy i o dziwo przy wcisnieciu do oporu gazu...no dzwięk chyba piękniejszy niż benzyniak(chyba zostane za to zlinczowany)
przy normalnej jeździe pieknie przełącza,nie szarpie-bardzo inteligentna,ale przy nagłym wcisnieciu gazu potrafi byc \"brutalna\"
perfect jak to w bmw-przyzwyczaiłem sie do ich precyzyjnosci i inne marki wypadaja w tej konkurencji naprawde blado...
oceny max dac nie moge bo z tyłu w touringu nie jest najlepiej-bez parktronika jest trudno manewrowac..no ale to usportowione combi-żeby miec wieksza widocznosc musiałoby miec spokojniejsze i bardziej kanciaste kształty w stylu starych combi volvo lub combi mesia okulara no ale to auta dla emeryt-class-zupełnie inny styl niz w bmw...i całe szczescie
perfect -wzór dla innych aut i klas
nie ma sie do czego przyczepic-daje maxa
można powiedziec że ciut brakuje na auto tej klasy-szczególnie z tyłu mogłoby byc wiecej
perfect-diesla prawie nie słychac-dopiero jak sie \"depnie\"ale wtedy to nie hałas a poezja dla uszu
jestem zaskoczony na maxa spalaniem,zwłaszcza ze moje ma podniesioną moc na ponad 200 kM i..średnio wychodzi 7-7,5 litra/100 km. 80-90 % trasy; 10-20% jazda po mieście. na autobanie w rajchu przy trasie ponad 1500 km na raz spalała 6,7-6,8 litra /100 po mieście w zime przy mrozach i korach spalanie max pokazywał komp...9-9.2 litra-nikt mi nie chce w to wierzyc-niedowiarków zapraszam na prezentacje
dałem kilka tys wiecej niz cena rynkowa ale auto naprawde w idealites stanie od znajomego który zajmuje sie sprzedaza czesci i aut bmw a tą sprowadził i użytkował przez siebie przez kilka lat
przez niecały rok użytkowania popsuła sie elektryka lewego lusterka,przepalił sie oring postojowego światła i zacięła mi sie zmieniarka cd....ogólnie pierdołki-wiec nie moge sie czepiac -to auto ma 11 lat i robi naprawde dobrą robote!
jedna \"poważniejsza \"usterka-padł przekaźnik pompy abs-zaświeciły mi sie kontrolki abs i asc-wymontowałem go( 5 min roboty) i wysłałem do elektronika-naprawił za 150 zł-po zamontowaniu wszystko działa ok-podobno w tym roczniku padaja jak muchy te przekaźniki-dlatego nigdzie nie mogłem dostac używki-ciezki temat..no ale macher poradził sobie z nim nieźle.podsumowujac jedna mini awaria na rok uzytkowania to uwazam za rewelke

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 184KM 135kW [l/100km]

7,4