Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

Grzesiek, 12 lat temu
Silnik 530 d 184KM 135kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 184KM 135kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mam m pakiet i tyko ten polecam! Tylne zawieszenie pneumatytcze to zbawienie. Gdy nawalimy towaru na pake to po oddalenie silnika auto samo idzie do góry.
Inne : Cieknaca uszczelka podstawy filtra oleju - zrobiłem sam.
Układ elektryczny : Szczotki rozrusznika 18zl i szlif komutatora rozrusznika można wydobyć w kilkanaście minut. Lozyska były ok. objawami sa rozladowany akumulator i słabe kręcenie
Uwielbiam ten samochód.
Jest to chyba najlepszy silnik diesla jaki jest dostępny na rynku. Posiadam pierwsza wersje 184KM, ale nie brakuje mi mocy. Leszcze w pasatachi i innych śmiesznych 2.0 golfach ustawiają się na światłach w kolejce. Bardzo dobrze wyprzedza się na trasie. Ten silnik został właśnie do tego stworzony. Miałem kilka niewielkich awarii ostrzetu. Wymienilem wszystkie przewody podcisnieniowe i jeden elektrozawor stresujący praca turbiny. Czyszczenie EGR jest obowiązkowe i zajmuje niewiele czasu. Ceny przeciętne. Trzeba było wymienić rownież słynna uszczelke podstawy filtra oleju, a przy okazji Wymienilem tez ta od strony chlodniczki oleju cena obu oryginalnych uszczelek BMW to około 100zl roboty na cały dzień i musiałem spuścić caly płyn z instalacji chłodzenia, ale to był jedyny wyciek jaki miałem. Od temperatury i z przepracowania odksztalcil się plastikowy krociec układu chłodzenia, który doprowadza wodę do bloku. Koszt 45 zł i około 30 minut roboty wliczając zdjęcie kolektora które z wprawa można zrobić w 6 minut. Dobrze jest wymienić filtr odmy na nowego typu bezobslogowy koszt niestety około 200zl ale warto. Niesprawny filtr odmy puszcza olej do dolotu i może powodować uszkodzenie uszczelki bloku wymiana... Śmiech 15minut w poczekaniu przed sklepem.
Działa swietnie. 4 tryby pracy wybierane przez komputer. Dostosowuje biegi do zjazdów, pojazdów i zakrętów. Pojawiło się obecnie małe silniejsze z dekla filtra. Oryginalny filtr z uszczelka to koszt okolo 250zl lecz trzeba zmienić przy okazji olej. Z robocza jest to koszt w granicach 700 - 1000zl niestety czeka mnie to w tym sezonie.
nic innego nie napisze PERFEKCJA! Koszty wymiany wahaczy nie są wygórowane ale tylne zawieszenie to już większy wydatek. Moje auto ma 285tys i Wymienilem komplet wahaczy przednich z łącznikami a tył... Nie wiem co powiedzieć przy tym przebiegu zero ludów a wahacze zakładali w fabryce.
Nic nie zasłania auto jest spore i trzeba je wyczuć.
Super się w nim czuje i wszystko jest bardzo łatwo dostępne
Calkiem dobrze działa. Nie ma co się czepiać oryginalna klima nadal szczelne
Wielkie auto... Wiele miejsca
Cisza :)
Na ta pojemność 9,3 Warszawa 7,5 trasa normalnie 6,4 trasa bardzo spokojnie 11,5 autoban Niemcy 215 km/h tempomat. Max prędkość jaka dał radę to 230 (coś dla tych którzy mówią ze samochody tracą moc z przebiegiem) może nie widzieli BMW
Naprawdę super
Nic poważnego się nie dzieje. Normalne rzeczy jak na takie stare auto
Naszczescie nie miałem

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 184KM 135kW [l/100km]