Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

oreslyfox, 10 lat temu
Silnik 530 d 184KM 135kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 184KM 135kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak można tworzyć tyle mocy przy tak małym zużyciu paliwa? Niesamowity jest ten silnik.
Silnik : Chłodzenie
Karoseria : rdza na tylnej klapie. BTW jest to plus, bo nie boli, a można cenę negocjować :)
Nie ma rzeczy idealnych, w przypadku tego samochodu jedynym mankamentem jest opinia o marce :P Ja osobiście się nią nie przejmuję, bo skoro za 8-9 tys mogę kupić 400Nm na skórzanych siedzeniach i z tak przyjemnym audio z automatem na pokładzie to powoli widzę w tych opiniach zazdrość. Najbardziej mnie denerwuje kiedy rodzina mówi 'ale samochód fajny kupiłeś, ile pali... to tyle co mój... i tak tanio?' czemu ludzie patrzą z zazdrością zamiast kupić sobie e39? jest tanie, mało pali i daje dużo frajdy, pogódźmy się z opinią i cieszmy się jazdą :)
400Nm i spalanie średnie 8,5l- dla mnie bomba, w dodatku nic się z nim nie dzieje złego. Wyprzedanie nigdy nie będzie już takie samo. Nie bez powodu ten silnik przez 8 lat nieprzerywanie był najlepszym dużym dieslem na świecie w Engine of the Year.
Kiepsko na półautomacie, ale na automacie nie mam zastrzeżeń. Denerwująca jest strasznie długa trójka, co jest odczuwalne tylko na tiptronic. Duży plus za ostateczne przełożenie- 180km/h i 3000obr/min i to się nazywa kultura :) Podoba mi się też 4 - bieg towarzyszy nam od 80 do 180 i pomaga wyprzedzić wszystko i wszędzie.
Co kto lubi. Może trochę za miękko, ale przecież to kombi, poza tym zawsze można wstawić inne zawieszenie. Jeżeli chodzi o system wielowachaczy to wg mnie jest ok, mieszkam nawet nie na wsi tylko poza wsią i muszę sie tłuc po niezłych dziurach, a póki co zawieszenie nie marudzi.
Nigdy nie zarzekam, w żadnym samochodzie na widoczność.
Nigdy nie siedziałem w 7er, ale nie widzę potrzeby, ta 5er mnie zaskoczyła maksymalnie komfortem podróżowania.
Jest problem jak ktoś ma problem z chłodnicą, więc niestety wiele osób. prosta rada- dolać co kilkaset km płynu do chłodnicy i tyle, dla mnie to nie jest duzy problem, ale niektórych może to denerwować.
Miejsca jest wystarczająco. Co tu dużo pisać- masz 2,2m wejdź i się rozgość, z tyłu możemy posadzić drugą taką osobę :)
Jak to w dieslu, chociaż musze przyznać, że postarali siez wyciszeniem, jest stosunkowo cicho. W dodatku na trasie mamy tę cudowna skrzynię, która sprawia, że jadąc 150k/h mamy obroty 2,3tys. więc co tu ma hałasować?
Spalanie mniejsze niż w golfie 1.4 i nie trzeba jeździć pare razy, bo można wszystko zabrać na raz. Części też są popularne i łatwo dostępne. Ostatnio kupilem klocki ATE Ceramic w tej samej cenie co do golfa 4 (też ATE Ceramic) więc jak widać te legenfdarne drogie części są bajeczką hejterów.
Najlepsza część tego samochodu :) Kupiłem go za 6900 (plus opłaty) z przebiegiem 404k, ale co z tego, skoro wszystko działa jak należy? Można też kupić z usterkami i się pobawić. Tak czy inaczej wydaje mi się, że ciężko znaleźć samochód o lepszym stosunku cena/jakość.
Nie mogę sie obiektywnie wypowiedzieć, bo stale szukam ich na siłę i stale je znajduję. Uwielbiam siedzieć w garażu i np. czyścić kolektor dolotowy, wtryski, elektrozawory- sama radość, a rodzice myślą, że ten samochód to grat, bo ciągle przy nim grzebię :) Siląc się na obiektywizm- jest jak w każdym dobrym samochodzie.
BRAK! nic się nie dzieje. Można lać i jeździć. Czasem jakieś opony wymienić, czasem olej i nawet nie rozrząd bo przecież na łańcuszku :) Generalnie wszystko co trzeba robić przy tym samochodzie to wymiany eksploatacyjne

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 184KM 135kW [l/100km]

7,3