Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Touring

pawłomir, 11 lat temu
Silnik 530 d 24V 193KM 142kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 24V 193KM 142kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo ładnie zachowuje sie silnik i jazda nim oraz ma bardzo skuteczne hamulce - jak sie o nie dba.
Przeniesienie napędu : poszła skrzynia bieghów
Silnik : turbodoładowanie
mam samochód 2 lata i przejechane ok 40 tys . przebieg przy kupnie \"z kluczyka\" w serwisie bmw 257 tys. nie chce mi sie wierzyć że bmw sie tak psuje przy takim przebiegu. ogólnie samochód bardzo awaryjny ( tłumacze go tym , że to 10-lenie auto i że tak ma) ale po BMW spodziewałem sie lepszej niezawodności. jest to samochód bardzo kosztowny bo staram sie używać do silnika i układu jezdnego oryginalnych części . to przeciętny bardzo psujący sie samochód. szukałem samochodu mało awaryjnego a on sie psuje jak wszystkie. nie chce samochodu który ciągle sie psuje , pomimo , że super jeździ.
auto jest wzmocnione do 240 KM . ogólnie auto pracuje cicho , odpala za pierwszym razem , nie ma z nim problemu . są jednak drgania ostatnio na biegu jałowym co przenosi sie na kierownicę i drażni na postaju np przed światłami. auto dynamikę ma niezłą ( odczucie pasażerów i mechaników obsługujących pojazd) . 270 tys poszła mi turbosprężarka , wymieniłem na oryginalnego Gareta. dość kosztowny zakup.
z uwagi na wzmocnioną moc trzeba uważać i nie szaleć za bardzo. 275 tys miałem sporą awarią skrzyni. najpierw znana mechaniką \"tarka\" na 4 biegu ( ok 90 km.h) potem jazda na 3-ce. skrzynia widac czuła na przeciążenia i remont dość kosztowny. ponoć na tych skrzynmiach chodzą auta o mocy do 300KM . hmmmmmm, ciekawe. ponadto odczuwalne są zmiany biegów - tu mogłoby być lepiej.
układ jezdny pracuje ładnie . 265 tys zmieniałem prawe łożysko. nie mam ściągania. ogólnie ok .
widoczność dobra, choć jest martwy punkt w prawym lusterku , kilka razy się przekonałem. lubię miec odchylony fotel do tyłu i prawy słupek czasem zasłąnia światła. ogólnie widoczność poprawna , lusterka duże duże i skuteczne.
tu ok, wszystko jest pod ręką.
wentylacja mnie nie zawiodła , choć słyszałem opinie , że czesto się nadmuch psuje. u mnie jest ok, klima chodzi, nadmuch na szybę w zimie jest, w lato szybkie chłodzenie skuteczne - jestem zadowolony .
to duży samochód i ma sporo miejsca. jestem zadowolony.
ogólnie jest ok. silnik pracuje cicho. hamulcy ani zawieszenia nie słychać, tu jest raczej dobrze.
no tu się zaczyna. samochód nie należy do tanich w eksploatacji. samochód spala sporo choć i tak jak widze mało jak u konkurencji. po prostu zależy na co kogo stać. w trasie nie spalił mniej jak 8,5 przy bardzo łagodnej jeździe; w mieście ( pół na pół - warszawa) średnio ok 10-11. jak duże korki to i 12-13. [wyniki w mieście po trasie do pracy 40 km w jedną stronę w tym 25 km miasto]. wymiana oleju ok 1000 zł, wymieniam co 15 tys.5W30 . naprawy sporo i drogie ( turbo, skrzynia , czekają mnie jeszcze wtryski) . hamulce przód i tył ( tarcze klocki) mają być oryginalne bmw 1800 - zakład BMW - też sporo.
tu jestem zawiedziony . to przeciętny bardzo psujący sie samochód. szukałem samochodu mało awaryjnego a on sie psuje jak wszystkie. nie chce samochodu który ciągle sie psuje , pomimo , że super jeździ.
tu jest ok. na razie nic mnie nie wkurza. czasem zacina sie otwieranie tylnej szyby. reszta sprawna. 290 tys szczotki w alternatorze.
270 tys - turbosprężarka 275 tys - skrzynia inne - prawe łożysko, pękł termostat w układzie chłodzenia kołysanie obr. silnika przy 60-70 km/h ( obroty ok 1000) - ponoć wtryski i drżenie silnika na biegu jałowym - jeszcze nie zdiagnozowałem

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 24V 193KM 142kW [l/100km]

10,3