Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Tomek, 12 lat temu
Silnik 2.0 520d 163KM 120kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 163KM 120kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bo to tylny naped. Zero zaklucen na kolach kierowanych. Koszty serwisowania nie sa tak duze jak sie wydaje, zaznaczam ze czynnosci typu wymiana olejow, filtrow, hamulce i inne typowe serwisowe wykonuje sam bo lubie:). Przy okazji np. serwisowania klimatyzacji prosze o diagnostyke komputerowa i usuniecie ew. bledow. Poza tym otrzymalem to czego po aucie sie spodziewalem. Kierowanie jest rewelacyjne jak na auto \"cywilne\". Duzo by pisac. Bylo i jest warto, nie tylko \" karki\" moga sie cieszys fajna jazda. Jedynie BMW 730d jezdzilo mi sie lepiej, r e w e l a c j a. Porownywac do innych nie zamierzam, dokonalem rozwaznej decyzji i sie nie zawiodlem.
Super. Nie wczuwam sie zbytnio w to jaki auto ma srodek, liczy sie funkcjonalnosc. Sa ladniejsze wnetrza;)
Silnik bardzo dopracowany. Lepsze sa tylko R6 bo to R6, czyli lepsza kultura pracy. Jak by nie bylo taka sama moc z silnika R4 a R6 i tak przemawia na korzysc R6.
Troszke haczy przy przelaczaniu z I na II. Obawiam sie ze spowodowal to poprzedni uzytkownik tz. jego eksploatacja.
Opony typu RunFlat sa z racji swojego przeznaczenia bardzo twarde. Z przodu wymienilem na zwykle i komfort sie polepszyl. Radosc prowadzenia zostala.
Fotel i kierownice mozna dopadowac idealnie do wzrostu i upodoban. (duzy minus za brak ledzwiowej regulacji w standardzie).
Wszystko pod reka. I-drive wymaga przyzwyczajenia. Dla mnie jest intuicyjny dla kolegi ktory ma swoje BMW 3 lata to wciaz ciezki orzech do zgryzienia.
W aucie robi sie cieplo w mig. W upalne dni schlodzenie wnetrza jest szybkie. Zadana temperatura jest utrzymywana poprawnie. Pewnie lepiej jest w autach z klimatyzacja wielostrefowa.
Dla mnie super (182cm i 80kg). Kolega ktory jest z tych roslejszych ( ok. 130 kg i 190cm) tez sie zmiescil i ladnie wypelnil miejsce pasazera. Dystans 1500km w cztery dorosle osoby i moj 10 miesieczny synus w swoim foteliku przebiegl w komfortowych warunkach.
Dopoki szyby zamkniete jest bardzo dobrze. Ani silnik ani szum opon nie przeszkadza.
Do pracy mam ok. 2 km dlatego staram sie nie urzywac auta. Jezeli juz, na tak krotkim odcinku komputer pokazuje 10-12 litrow. Jezdzac po duzym czasami dosc bardzo zakorkowanym miescie spalanie oscyluje w granicach 8-9 litrow ale bez sciganki pomiedzy swiatlami. W trasie, jadac tam gdzie warunki pozwalaja 160km/h (zmniejszenie predkosci jezeli konieczne i znow do 160 i tak caly czas) miesci sie w 7 litrach. Jezeli nie przekraczam 140km/h na autostradzie spalanie wynosi do 6 litrow. Dodam ze dwukrotnie udalo mi sie zrobic na jednym tankowaniu 1000 km i to bez kanistra w bagazniku, zostawalo paliwa na 50-80 km. Opis spalania to raczej subiektywna sprawa ale jak ktos ciekaw to prosze bardzo. Dodam ze komputer nie przeklamuje zbyt wiele, na komputerze 6,6 rowna sie rzeczywiste 6,8.
Niestety cena nowych BMW jest zaporowa. Kupilem uzywany samochod i biorac pod uwage to co zaplacilem a stan ktory wynika poniekad z jakosci wykonania daje 5 gwiazdek.
Zepsuta kratka nawiewu w tylnej czesci ale dlatego ze ktos ja kopnal.
Przy przebiegu 160.000 km jedna swieca do wymiany. Z racji ze dostep kiepski a i ze zaleca sie wymiane wszystkich tak tez zrobilem. Przy ok. 145.000 wymiana koncowek drazkow kierowniczych (mam nadzieje ze nazwalem rzecz poprawnie, krotkie drazki wkrecane, ktorymi ustawia sie zbieznosc). Zepsuta jedna, zmienilem obydwie. O tarczach, klockach, olejach etc. nie pisze bo to czesci eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520d 163KM 120kW [l/100km]

7,2