Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Touring

Krzysztof, 6 lat temu
Silnik 530d 245KM 180kW
Rok produkcji 2010
BMW Seria 5 F10-F11 Touring 530d 245KM 180kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam każdemu,kto się waha.
Inne : słaba jakość tapicerki skóżanej
Najlepsze auto jakie miałem do tej pory, w wyglądzie (zwłaszcza w środku i z tyłu )miedzy poprzednią generacją a serią F10/11 jest przepaść.Całe oświetlenie ledowe,dużo miejsca,duży bagażnik,otwierana z pilota tylna szyba, odradzam auta w tak zwanej full wersji(zwłaszcza jeśli trzeba za nie sporo dopłacić) większość tych gadżetów jest nie potrzebna a może generować koszty w przyszłości.
Niesamowity silnik bardzo dynamiczny , oszczędny a zarazem bardzo trwały,nic w nim nie naprawiałem. Jest to jeszcze ''stary'' motor na jednej turbinie bez wynalazków typu elektryczna pompa wody,elektronicznie sterowane ciśnienie oleju itp
8 biegowy automat ZF to jedyne słuszne rozwiązanie.Auto przy 156km/h ma 2000obr/min. Dzięki temu spokojnie można osiągnąć spalanie poniżej 6l/100km(spokojna jazda w trasie)
Bardzo trwały komfortowy (mam zwykłe wspomaganie,zwykłe amortyzatory,brak tylnych skrętnych kół) -myślę,że w kilkuletnim aucie jest to duży plus.
Nie mam,żadnych uwag.Auto jest duże,ale nie mam problemu z parkowaniem(czujnik parkowania mają bardzo przydatną wizualizację)
Wszystko na swoim miejscu (wreszcie nie trzeba dopłacać za uchwyty na kubki z przodu) podświetlane są wszystkie klamki(w środku i na zewnątrz,listwy ozdobne na drzwiach,kieszenie-jest to opcja -poznacie po chromowanych klamkach zewnętrznych
mam klimę automatyczną podwójną (2x auto, 2xwentylator,2x regulacja stref nawiewu) szybkie grzanie zimą -jest nagrzewnica elektryczna,dobre chłodzenie.
Lubię prowadzić to auto ale równie przyjemnie siedzi się na tylnej kanapie.
Auto jest bardzo dobrze wyciszone. Silnika praktycznie nie słychać.
Ceny części są wysokie, -jednak przez te dwa lata widzę ,że spadają. Wraz z upływem czasu będzie jeszcze lepiej. Silnik jest praktycznie bez obsługowy, zawieszenie bardzo trwałe, nie ma koła 2 masowego,żarówek się nie wymienia -tylkoD1S (xenon ale to jest np w vectrze)
Jeśli kupiłbym nowe(cennik od 265000zł za golasa F11 530d) to nie dałbym takiej oceny,kupiłem używanego i jestem mega zadowolony
Nie miałem ,żadnych.Silnik,skrzynia, most, zawieszenie, hamulce,układ kierowniczy -żadnych awarii. (podkreślam auto bez aktywnego wspomagania,zwykłe amortyzatory,bez skrętnych kół)silnik 245KM na jednej turbinie -był też w e90LCI od 2010r.
Brak.do 180000km żadnych -nie wiem co będzie później

On - zużycie paliwa dla silnika 530d 245KM 180kW [l/100km]