Ocena kierowcy - BMW Seria 5 F10-F11 Touring

KitaPL, 5 lat temu
Silnik 530d 258KM 190kW
Rok produkcji 2011
BMW Seria 5 F10-F11 Touring 530d 258KM 190kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : trochę może z tym miechem było mało komfortowo bo wtedy jest zero amortyzacji i nie da się praktycznie jechać.
Generalnie samochód mnie praktycznie nigdy nie zawiódł. Raz miałem awarię miecha pneumatycznego i to było jedyne jego prawdziwe "potknięcie". Pewny w prowadzeniu, komfortowy, dynamiczny, ekonomiczny. W porównaniu do poprzedniej A6 rozwalił ją na łopatki.
Mega elastyczny, świetnie brzmiący - bliżej mu do brzmienia rasowej benzynowej 6tki niż diesla. Nigdy nie miał żadnej usterki. Lekko zmodyfikowałem program dając mu dodatkowe 65KM i 640 Nm. Przyspieszenie w okolicach 5,5s robiło swoje.
Super szybka skrzynia od ZF. Raz miałem tylko problem bo miała odczuwalne szarpnięcie, dosyć mocne po wrzuceniu D lub R. Zresetowanie ustawień z poziomu komputera i wymiana oleju wyeliminowały ten problem. Skrzynia czasem, bardzo rzadko się gubiła i np przeciągała na biegach. ale ogólnie pomijam to w cyklu użytkowania.
Super. świetnie amortyzował. W trybie sport bardzo fajnie usztywniał dając poczucie pewności w zakrętach.
Dla mnie śliczne auto. żadnych bubli nie zauważyłem.
dla mnie wszystko ok.
idealnie.
Nic dodać nic ując. Dodatkowo miałem fabryczne webasto wiec wszystko na najwyższym poziomie.
mega pojemny, duży, rodzinny samochód.
Tu jedyny zauważalny problem. Auto nie miało podwójnych szyb i miało dach panoramiczny. Przy 160 było już głośno. ale tragedii nie było.No i trzeszcząca na nierównościach automatyczna roleta tylnego bagażnika. musiałem ją po prostu zwinąć wtedy było ok.
Mnie osobiście wiele nie kosztował. Bardzo ekonomiczny jak na prawie dwutonowe auto z ponad 300 KM pod maską. Ale na trasie jadąc 180-200 średnia oscylowała mi w granicach 10l. Spokojnie jeżdżąc zgodnie z przepisami można zejść poniżej 7l. Serio. sprawdzałem na trasie 100 km, jadąc max 120. 6,4 - to oczywiście deko więcej niż producent pisze ale nadal to mega dobry wynik.
Deko drogi to fakt. ale warty swojej ceny wg mnie.
Kilka takich nietypowych. Kamera boczna (miałem system 360stopni) - wiązka się przerwała, zamek centralny w jednych drzwiach padł, 2x miech pneumatyczny z tyłu i ciekł jeden amortyzator przedni przy ok 100tys km. Tyle się nazbierało co uważam za przyzwoity wynik.
Żadnych

On - zużycie paliwa dla silnika 530d 258KM 190kW [l/100km]