Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

tomcad, 17 lat temu
Silnik 728 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 7 E38 728 i 193KM 142kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Kupiłem ten samochód z dużym przebiegiem i prawde mówiąc obawiałem sie stanu silnika. Silnik natomiast pracuje znakomicie i nie wykazuje jakiejkolwiek wady. Jestem pod wrażeniem kultury pracy i elastyczności. Prawie jak nówka, a 290 tys. ma nabite.
Skrzynia biegów chodzi tak jak powinna. Czuc delikatny opór przy wrzucaniu, ale tak wszystkie bmw maja. Dla mnie super.
Układ jezdny w tym samochodzie jest rewelacyjny. Jednak musialem go troche odswiezyc. Po przebiegu 290 tys. wymiany potrzebowal drążek kierowniczy, kilka wachaczy, łącznik stabilizatora. Po wymianie duża zmiana na lepsze :)
Widoczność ok. Niektorym brakuje widoczności do tylu, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ja nie odczuwam, ze to auto ma 5 m dlugości i prawie 2 metry szerokosci :)
Wszystko jest tam gdzie powinno. I co najważniejsze wszystko estetyczne i ładnie wykończone.
Wentylacja i klima pracuja ok. Ale jak dla mnie jak na takie auto to szum nawiewu na 2-ce jest juz za bardzo slyszalny, a nie mowie juz o 3,4,5. W samochodzie cisza, a nawiew wszystko psuje, trzeba jezdzic max na 2.
Umowmy sie, przestrzeni tu nie brakuje :)
Cicho tez jest, jak sie nie wlaczy nawiewu:) moze przesadzam troche :)
Jak na takie auto i motor to jestem zadowolony :)
Samochód jak dzwon, w ogole nie czuc 10 lat i duzego przebiegu. Mam nadzieje, ze bede go długo uzytkował :) Samochod wyszedl mnie 24 tys. wraz z wszystkimi naprawami. Mysle, ze to dobra cena :)
Za krotko uzytkuje. Na razie wymieniłem to, co poprzedni wlasciciel nie zdazył :) Ogolnie jestem zadowolony, bo wszystko działa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 728 i 193KM 142kW [l/100km]

10,1