Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E65 Sedan

Luca, 10 lat temu
Silnik 730 d 218KM 160kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 7 E65 Sedan 730 d 218KM 160kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Opinia obiegowa idealnie obrazuje to jaki on jest. Obecnie rozważam podniesienie mocy do 270 koni. Taka operacja byłaby wisienką na torcie.
Idealne auto, mogłoby mieć więcej mocy, kolor białą perłę i masaże w fotelach. A i być w wersji Long. Opinia typowego polaka :)
Silnik oceniam bardzo pozytywnie, kultura pracy, bezawaryjność, ekonomiczność i stosunkowo sensowne osiągi. Nie odkryję ameryki mówiąc, że to najlepsza jednostka BMW co potwierdzają liczne tytuły i nagrody od niezależnych firm czy prasy motoryzacyjnej.
Skrzynia bardzo znanej firmy ZF świetnie sprawdza się w tym aucie. Program do skrzynia, jak na tamte lata, został napisany bardzo przyzwoicie. Kick-down szybki, zmiana biegu na wyższy również nie pozostawia wiele do życzenia. Generalnie nie ma się czego przyczepić. Regularny serwis i zmiany olejów wcześniej niż zalecał producent dają gwarancję bezawaryjnej eksploatacji. Ocena 4,5/5- z racji tego, że nie ma takiej opcji zaznaczam 5.
Perfekcja jak to we wszystkich produktach marki BMW, z tego słynie marka.. Nie polecam jedynie zakładania felgi większej jak 22 i profilu mniejszego jak 40.. szybko odbija się to na łącznikach, gumach i innych elementach zawieszenia.
Po przesiadce z Megane czułem się co najmniej dziwnie.. Kwestia przyzwyczajenia, ale czujniki parkowania spełniają swoją rolę. Są zdecydowanie mniej czułem niż w renault, co akurat uważam za pozytyw.
Wszystko w iDrive, co więcej chcieć. Podstawowe niezbedne przyciski znajdziemy na konsoli środkowej, a każdy wsiadający z odrobiną znajomości obsługi elementów wyposażenia samochodu od razu odnajdzie się i nie popełni niechcianego błędu.
Wnętrze w zimie dłużej się nagrzewa niż w Megane, ale wynika to z kubatury. Fotele podgrzewane osiągają temperaturę najszybciej ze wszystkich aut, wynik testu któregoś z magazynów motoryzacyjnych.
Dzięki licznej regulacji fotele i pakietowi komfort każdy znajdzie odpowiednią pozycję dla siebie. Pamięcie też robią swoję jeśli auto jest użytkowane przez więcej osób. Przydałoby się jedynie żeby ustawienia wszystkich "narzędzi" zapisywały się w danym kluczyku, byłoby to ogromne udogodnienie.
W porównaniu do poprzedniego auta kosmiczna różnica. Przy 160-180 da się normalnie porozumiewać bez podnoszenia tonu głosu. Na postoju słychać klang diesla, dzięki umieszczeniu cylindrów w rzędzie, jest on miły dla ucha. Nie jest to typowy dźwięk diesla spod znaku VW na pompowtryskach..
Punkt powalajacy mnie na kolana, nie udało mi się jeszcze uzyskać spalania wyższego niż 12,7 l/100 km. A było to na autostradzie w niemczech, a wiadomo jakie tam są prędkości podróżne..Auto zapakowane full i thule na dachu. Dodam tylko, że od granicy do bremen byłem w niecałe 3h z tankowaniem.
Zapłaciłem normalną cenę a za samochód utrzymany w nienagannym stanie, sukcesywnie dopieszczam i jestem bardzo zadowolony.
Zdarzają się drobne awarie, auto ma już swój wiek i przebieg. Są to jednak drobiazgi i spowodowane użytkowaniem poprzedniego właściciela. Nie eliminował usterek w stadium zarodka.
Za krótko by coś powiedzieć, ale ( odpukać ) najważniejsze elementy są w świetnej kondycji.

On - zużycie paliwa dla silnika 730 d 218KM 160kW [l/100km]

9,3