Lista ocen BMW Seria 7 F01 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Sedan 730d 245KM 180kW
Silnik super. Bardzo dobrze wyciszony, lepiej niż w autach typu X5/X6, pracuje miękko i bardzo przyjemnie dla ucha. Pasażerowie nie wierzą jak mówię, że to diesel. Moc na papierze trochę śmieszna, ale w realu nic więcej nie trzeba. 0-100 w 7 sekund, więc jak trzeba to potrafi być rakieta. Na co dzień po prostu swobodnie rozpędza pojazd, który poprzez gabaryty i tak nie specjalnie zachęca do szybkiej jazdy i "czmychania" między innymi...
~Kristoff
Sedan Facelifting 740d 313KM 230kW
dałem 2 gwiazdki bo jedna za w miare niskie spalanie, druga za pracę jak silnik jest "sprawny" natomiast posiadają wady fabryczne wału i to jest kwestia czasu kiedy silnik się zatrze jak miało to miejsce u mnie
~Tede
Sedan 740d 306KM 225kW
Idealna jednostka napędowa do tego auta, zapas mocy w pelnym zakresie obrotow i predkosci , przyspiesza aż miło. Warto dbac o czeste wymiany oleju, ja wymieniam co 15tys lub co rok (jezdze na motulu)
~Janusz
Sedan 750i 407KM 299kW
190 tys przebiegu od nowosci wymienione 3 wachacze w zawieszeniu jakies czujniki ? pompa chlodzaca od turbo oraz silnik nie mial mocy przy przebiegu 30 tyś.km... i zosał wymieniony na nowy nowszy
~Edmund
Sedan L 730d 245KM 180kW
mam 245 km , jest genialny, zero poboru oleju, mocy wystarcza,rozrzad drogi ,kolo 5 tys ale lepiej zrobic bo peka bez ostrzezenia, zrobisz i wtedy masz spokoj na kolejne 200 tys.
~Tomasz
Sedan 750i 407KM 299kW
Dyskretny - nic nie słychać. Pazur V8 ujawnia się po wciśnięciu pedału gazu do "kliknięcia", wtedy słyszymy agresywny, rasowy mruk widlastej ósemki. :-)
~Hed...
Sedan 740d 306KM 225kW
Silny jak tur już od niskich obrotów, skrzynia zresztą zawsze dba o to, by te były właściwe. Gdy trzeba, ciągnie do 5 tysięcy obrotów, w całym zakresie brzmiąc naprawdę dobrze!
~FAN
Sedan 740i 326KM 240kW
BMW to BMW.Smiesza mnie te opinie ludzi: typu padla mi turbo po niecalym roku..heh to Beemka a nie jakis szajs... Ten silnik to potwor kto ma te auto naprawde zgodzi sie ze mna w 100%
~czarek
Sedan 740d 306KM 225kW
Mimo, że mniej o 2 cylindry niż poprzednie 740d to dużo lepiej brzmi , łatwiej wkręca się na obroty , bardziej przypomina silnik benzynowy. Gdyby miał o 50KM więcej byłaby 6!
~Jerzy
Sedan Facelifting 730d 258KM 190kW
Piękna praca, super dynamika, niskie spalanie. Mógłby pracować nieco ciszej jeżeli mam się przyczepić do czegoś.