Ocena kierowcy - BMW X1 F48 Crossover Facelifting

PabloPablito91, 2 lata temu
Silnik 2.0 20i 192KM 141kW
Rok produkcji 2020
BMW X1 F48 Crossover Facelifting 2.0 20i 192KM 141kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Układ elektryczny
Świetny samochód. Idąc do salonu BMW nastawiałem się na zakup X3 (potrzebowałem większego bagażnika niż w hatchbacku) a wyjechałem nowym X1. Kompletnie nie żałuję decyzji.
Niecałe 200KM z xDrive całkowicie wystarcza dla tak małego SUV(SAV)'a. Samochód traktuję jako 'to większe' w domu i kupione z myślą o powiększeniu rodziny (2+1). Chciałem uniknąć kombi stąd padło na SUVa. Dla naszej trójki (zarówno dla mnie jak i dla żony) silnik i napęd jest totalnie wystarczający.
Cicha, szybka (chyba ze w trybie ECO) i nie szarpie. Nie ma nic do czego mógłbym się przyczepić. Polecam.
Z salonu wyjechałem z oryginalnie nałożoną ceramiką na całej karoserii. Na ten moment jest ok - po ~15k km zauważyłem dwa odpryski nie na lakierze ale na plastikowych srebrnych listwach na przednim zderzaku i pod drzwiami pasażera (pakiet xLine). Najprawdopodobniej od kamieni.
Bardzo dobra widoczność. Szukając 'małego SUVa' BMW X1 było pierwszym samochodem w którym siedziałem i od razu byłęm w stanie zająć wygodną i bezpieczną pozycję za kierownicą.
Wystarczające. Samochód szybko jesteśmy w stanie schłodzić. Szkoda że nie mamy 3-strefowej klimatyzacji ale 2-strefowa jak najbardziej daje rade.
Z przodu - okej, wystarczająco. Z tyłu - MEGA DUŻO MIEJSCA. Kupiliśmy ten samochód z myślą o aucie z większym bagażnikiem, na ilości miejsca na tylnej kanapie aż tak nam nie zależało dlatego świetny patent na przesuwaną tylną kanapę pozwala nam na zwiększenie już dość dużego jak na tą klasę bagażnika.
Do prędkości ~120km/h - bez problemu. Między 130-160km/h zaczynamy słyszeć szumy które przy najwyższej prędkości zmuszają nas do podnoszenia głosu. Powyżej ~160km/h - lepiej już nie rozmawiać tylko skupić się na prowadzeniu :)
No niestety nie ma co się oszukiwać - cenią się. Na ten moment miałem okazję tylko wymieniać olej i filtry w ramach pakietu serwisowego. Z tego co się orientuje koszt ok. ~500pln
Chyba jedyny minus tego samochodu - cena. Niestety jest zaporowa dla wielu osób i dość długo się zastanawiałem (żałowałem?) czy nie lepiej było dopłacić do X3. No cóż.. najwyżej następne będzie X3 :)
Przez 15k km jedna usterka - typowa 'choinka' czyli elektronika zwariowała. Auto byłem w stanie normalnie prowadzić. Błędy zdiagnozowane, usterka wyeliminowana (wszystko na gwarancji), po przejechaniu ponad ~10k km więcej nic się nie działo więc w sumie na plus.
Brak poważnych usterek na ten moment.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20i 192KM 141kW [l/100km]

8,4