Ocena kierowcy - BMW X3 E83

Succussio, 5 lat temu
Silnik xDrive25i 218KM 160kW
Rok produkcji 2009
BMW X3 E83 xDrive25i 218KM 160kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Przy oryginalnych tarczach i klockach auto staje prawie w miejscu, ale do tego trzeba dobre opony.
Układ elektryczny
To moje pierwsze BMW. Każda przejażdżka to sama przyjemność. Długa trasa 4-8godz. nie stanowi problemu i nie jest męcząca. Fotele wygodne (u mnie podgrzewane z regulacją temperatury). Widzi się daleko i wysoko. Łatwiej wybrać pas ruchu gdy widzi się dalej niż w kombi. Chciałem auto z napędem na 4koła bo mieszkam w miejscowości gdzie późno dojeżdżają pługo-piaskarki. Trzeba pamiętać że to nie jest auto terenowe tylko SUV więc trochę trudniejszy teren, wysokie krawężniki w mieście nie stanowią problemu. Jest trochę szersze niż kombi. Wysiada się z wysoka więc dla osób bardzo niskich to może być problem. Jazda przy dużej prędkości w zakręcie może się różnie skończyć bo auto ma wysoko środek ciężkości. Przy przesiadce z kombi trzeba się przyzwyczaić. Auto dobre na długie trasy spalanie gazu 11l w trasie przy jeździe do 120km/g. Przy dynamicznej jeździe w pełni załadowany co jakiś czas wyprzedzanie 15l. Jazda po mieście w korkach to spalanie 18-20l więc sporo. Dużą zaletą jest gniazdo zapalniczki dla kierowcy, pasażerów tylnej kanapy i bagażnika.
Silnik żwawy. Łatwo się wkręca w obroty. Jak trzeba wyprzedzić but do podłogi i jedzie. Ciągnie już od 3k obrotów. Po zakupie wymienione świece (LPG) i uszczelki pod kolektorami (przecieki). Przy 6 cylindrach silnik pięknie pracuje i mruczy.
Po zakupie wymieniony olej ciśnieniowo (przy przebiegu 160kkm to graniczna wartość) przy większym przebiegu jak działa poprawnie lepiej nie zmieniać. Całkiem sprawnie. Na zielonym zostawia się wszystkich z manualną skrzynią biegów. Ogólnie kosztowny luksus.
Auto dobrze jeździ w zakrętach.
Karoseria dobrze zabezpieczona. Najbardziej mnie zaskoczyło zabezpieczenie podwozia. Przy 10 letnim aucie prawie brak korozji (poprzednio mazda 6). Nawet pod maską wszystko w oryginalnym lakierze. Dla porównania Honda Accord z tego samego rocznika to pod maską sama rdza.
Widoczność do przodu dobra wysokie auto więc dobrze widać przeszkody. Widoczność z tyłu ograniczona. Wolałbym model z kamerą cofania albo precyzyjnymi czujnikami pokazującymi z której strony jest przeszkoda.
Przez dużą dla pasażerów bagażnik jest ograniczony. Trzeba dobrze mocować bagaż w bagażniku bo przy wysokim środku ciężkości wszystko jeździ. kiepski sposób mocowania bagażu w bagażniku.
Bardzo dużo miejsca. Jestem wysoki i pomimo odsunięcia fotela kierowcy spokojnie mogę sam usiąść na tylnej kanapie bez ścisku. Auto 4 osobowe piąty pasażer ma wysoki próg i w zasadzie brak miejsca na nogi.
Dosyć dobre wyciszenie. Do 150km/g można spokojnie rozmawiać. Tak więc jazda trasami szybkiego ruchu nie męczy ucha.
Auto stosunkowo drogie w utrzymaniu jeżeli trafi się wadliwy egzemplarz. Auto ma skomplikowaną elektronikę i wrażliwą elektrykę. Trudno znaleźć dobrego fachowca. U mnie trafił się egzemplarz z uszkodzonymi lampami biksenonowymi skrętnymi. Skończyło się na wymianie obu lamp.
Jakość wykończenia wewnątrz oceniam jako dobrą
Na razie od strony mechanicznej wymieniony wachacz przedni.

Pb - zużycie paliwa dla silnika xDrive25i 218KM 160kW [l/100km]

15,3