Ocena kierowcy - BMW X3 E83

BMW X3 E83 2.0d 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Hmmm mam mieszane uczucia, Powiem tak kupiłem samochód przy przebiegu 150 tys. Bardzo zadbany egzlemplarz, chciałem zobaczyć czym jest BMW, I z czym się to je. Teraz mogę powiedzieć. Przez dwa lata nie dokładałem nic oprócz płynów i filtrów po 2 latach auto zaczęło się sypać, koło dwumasowe , napęd xdrive , koło pasowe z osprzętem, sterownik świec wymieniałem już z 3 razy po 180000 zaczęły przeciekać wtryski auto bardzo kosztowne w eksploatacji, kwoty poważniejszych napraw idą w tysiącach, auto specjalnej troski, o które trzeba dbać jak o kobietę, na pewno nie jest to auto które gwarantuje niezawodność przynajmniej z tym silnikiem, I raczej średnio nadaję się do codziennego użytku np. do pracy. Bardziej na dłuższe trasy. Wiadome auto ma swoje lata i wszystko się zużywa Jednak auto sprawia mega frajdę z jazdy, jedzie się bardzo pewnie i czuć bezpieczeństwo w zimie poezja, dzięki xdrive, układ jest mega bezpośredni i precyzyjny, komfort jazdy na wysokim poziomie. I można się uzależnić bmw ma to coś, że nie chce się z niego wysiadać tylko jechać dalej, Idealnie sprawdza się jako auto rodzinne i praktycznie do wszystkiego. Spalanie według mnie niskie jak na taką masę około 6,5/7/8 litrów Jednak tak jak mówię, trzeba mieć świadomość dużych kosztów związanych z eksploatacją 10 tys zł zapasu na naprawy to takie minimum. Ogólnie 2 raz kupił bym bmw I x3 ale jednak raczej nie z tym silnikiem.
Elastyczność dobra, dynamika przyzwoita spalanie też, Jednak trwałość nie powala, na start trzeba usunąć klapy w kolektorze i zastąpić się zaślepkami wada bmw, klapki po dużym przebiegu mogą się urwać wpaść do środka robiąc spustoszenie w silniku wtedy naprawa jednostki jest nie opłacalna. Wtryski nie są trwałe i czułe wybitnie na jakość paliwa. Plus to że są elektromagnetyczne które można zregenerować.
Czasem problem z wrzuceniem 1 i biegu wstecznego.
Tutaj tak jak napisałem w ocenie ogólniej precyzja mistrzowska i ciężko się tutaj przyczepić.
Bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją
Dzięki wysokiej pozycji , widoczność jest bardzo dobra
Wszystko na swoim miejscu , jedynie cup Holder dla kierowcy mógłby być umiejscowiony gdzie indziej, nie przy pod łokietniku
Klima czasami bywa kapryśna, przy większych temperatura
W przodzie zarówno dla kierowcy i pasażera jest ok mam prawie 2 m i nie czuję się jak w klatce, natomiast z tyłu ciasno nie jest ale, ilością miejsca też nie grzeszy.
Wyciszenie jest akceptowalne. Przy większych prędkościach słychać szumy ale da się przeżyć.
Bardzo wysokie koszty eksploatacji.
Czasy ciężkie, bmw nadal trzyma cenę i jeżeli jest zadbany egzemplarz tanio w zakupie nie będzie nawet za kilkunastoletnie auto. Jeżeli kierujesz się emocjami ,chcesz poczuć to coś, I nie liczysz się z kwotami to polecam. Ponieważ faktycznie jest pewna magia Jeżeli jednak auto ma służyć tylko z punktu a do punktu b i ma być tanie w zakupie i eksploatacji to za te pieniądze odradzam.
Niskiej jakości plastiki, da się przeżyć jednak biorąc pod uwagę ( teoretycznie) klasę auta powinno być lepiej
Auto ma swoje lata i powoli wszystko się zużywa, niektóre podzespoły są bardziej podatne na awarie i zużycie, niektóre mniej Jeżeli wymienia się podzespoły na oryginalne bądź dobrej jakości, to już na lata. Kwestia zasobów

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0d 150KM 110kW [l/100km]

7,6