Ocena kierowcy - BMW X3 E83

tylkobmw, 15 lat temu
Silnik 3.0 d 204KM 150kW
Rok produkcji 2005
BMW X3 E83 3.0 d 204KM 150kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Mimo kilku wad o których pisałem samochód bardzo mi odpowiada. Szczególnie jego wielkość uważam za optymalną. Trakcja jak to w BMW poza konkurencją. Ciągle daje bardzo dużą przyjemność z jazdy. Na razie nie widzę konkurencji.
słychać że diesel ale w porównaniu z innymi dieslami bardzo mi odpowiada
żadnych uwag
pamiętając, że to SUV nie mam uwag. Oczywiście zwykła trójka zdecydowanie lepsza.
w każdą stronę rewelacja.
brakuje zdecydowanie schowków, co w suv-ie niezrozumiałe. Reszta bardzo dobrze.
nie zdarza mi się parowanie szyb czy problem z nagrzewaniem czy schłodzeniem. Brak przyciemnionych szyb.
Jeżdzę z rodziną (4 osoby) w długie trasy 1000-1400 km. i nie brakuje nam miejsca ani w środku ani w bagażniku. Nawet nie wykorzystuję relingów.
przy wysokich prędkościach 170km/h gwiżdzą lusterka. Poza tym jednak słychać że to diesel.
Miasto, korki - 13 litrów. Trasa bez szaleństwa 9,5l/100km. Niżej nigdy mi się nie udało. W serwisie twierdzą, że to normalne. Ceny serwisów i napraw w normie. Porównuję do Opli i VW.
Cena nowego w polskim salonie to jakaś kpina. Mimo, że jestem wielkim fanem BMW to polecam zakup za granicą. Najlepiej roczny.
uchwyt nad drzwiami kierowcy ciągle brzęczy. Radio potrafi się zawiesić i trzeba kombinować z TV nawigacją aby się odblokowało. Ciągłe kłopoty z logowaniem nowego telefonu. Nawet w serwisie mają z tym problem ale oczywiście "tak ma być"
tydzień przed upływem gwarancji padła stacyjka co kompletnie unieruchomilo samochód. Serwis próbował m nie naciągnąć na koszta naprawy ale interwencja w BMW Polska poskutkowała.
Dziennik kosztów dla BMW X3 E83 3.0 d 204KM 150kW
11,5