Ocena kierowcy - BMW X3 E83

BMW X3 E83 xDrive20d 177KM 130kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Prowadzenie tego 1800 kg kloca :D
Inne : Cieknący płyn do spryskiwaczy
Układ elektryczny : Oszukujący termometr zewnętrzny
Małe sprostowanie, mam silnik n47 i xdrive ale auto po FL, rocznik 2007 (autocentrum coś ma błędy). Autko ma moja rodzina od roku, przejechało z nami już 20 tys kilometrów (153-173 tys), i po trasie i po mieście, raz na tydzień lub dwa trasa 200-300 km, na co dzień krótkie odcinki odpał-zgaś
Pojemność 2.0, powinno być 177 km i 350 Nm, obecnie jest z 15 mniej pierwszego i z 20-30 mniej tego drugiego. Pomimo tego auta jest wystarczająco dynamiczne nie tylko po mieście ale też na trasie można spokojnie powyprzedzać ale jak ktoś szuka wgniatania w fotel to niech lepiej od razu szuka 3.0d
Bardzo przyjemna praca, biegi fajnie i przyjemnie chodzą, zwłaszcza od 3 w górę, można sobie sportowo "powachlować", skrzynia jest raczej krótka co pomaga w mieście i na krajówkach ale jeśli chcemy utrzymywać prędkości rzędu 160+ na autostradzie to obroty będą wysokie (3,5 tys obrotów i więcej)
Świetnie się prowadzi, na 235/55/R17 zapewnia bardzo dobry kompromis pomiędzy prowadzeniem i komfortem, trzyma się lepiej niż niejedno kombi, a równocześnie czy to krawężniki, chodniki, zapadnięte studzienki czy inne nie są nam straszne, u nas na dziurach nikt nie zwalnia i po roku w zawieszeniu wszystko tak jak było w momencie zakupu. Napęd 4x4 bezobsługowy, daje radę, ma możliwość płynnego przekazywania momentu pomiędzy osiami ale nie jest to ultra-hiper system, stała proporcja to 40/60, po przekroczeniu 2,5 tys obrotów moment jest płynnie przekazywane, poniżej już gorzej z tym... Nie ma problemów z górkami, zakopaniem czy innymi takimi, no i trzymanie się drogi na mokrym również na duży plus
Do przodu i na boki spokojnie, natomiast do tyłu już średnio, bez parktronica byłoby trochę nieprzyjemnie, czujniki przód tył ratują sytuację, gdyż ryjek bawarka też ma spory więc polecam egzemplarze z kompletem czujników.
Spora możliwość regulacji fotela, ale jak ktoś jest wybredny to skłaniam ku el. fotelom, to naprawdę fajna sprawa. Dwa miejsca na kubki, parę schowków, bluetooth, nawigacja po polsku i z mapami PL, nie mam jakiś specjalnych zastrzeżeń.
Bardzo wydajna zarówno klimatyzacja, jak i grzanie, podgrzewane lusterka szybko odchodzą, fotele też przyjemnie grzeją, jest tak jak powinno być, chociaż klimatronik mógłby być dwustrefowy...
Jak na swoje wymiary zewnętrzne to miejsca jest naprawdę sporo, zarówno z przodu jak i z tyłu, bagażnik też niczego sobie, chociaż nie jest to najprzestronniejszy SUV to daje spokojnie radę, myślę, że dla rodziny 2+1 w sam raz.
Bardzo mało czuć prędkość i bardzo mało słychać, zdecydowanie na plus.
Ceny częściw akceptowalnym poziomie (pokrewieństwo z e46) jednak ford mondeo to to nie jest, części trochę kosztują, a oszczędzanie się zwyczajnie nie opłaca, bo bmw odbije to sobie z nawiązką... Podobne ceny jak do toyoty T25 (a one, jak wiadomo, ma fanty droższe od przeciętniej). Ogólnie dostępność części i speców nie jest zła, ale trzeba się liczyć, że nie będzie tak tanio, jak byśmy chcieli...
Mógłby być minimalnie lepszy poziom wykonania środka, w końcu to bmw, a lepsi pod tym względem są, jednakże moim zdaniem auto warte swojej ceny, bardzo dobry kompromis, a one się cenią najwięcej
Cieknący olej, cieknący płyn od spryskiwaczy, błąd żarówek wyskakujący co miesiąc na jeden-dwa dni (bez obaw, w tym bmw jak przepala się stop tylny to w czasie hamowania świeci przeciwmgielna, policja was nie zmandaci ;) ) i oszukujący termometr zewn. Toyota była lepsza, a jak się śmieją BMW - będziesz miał wydatek :D nasza ma po prostu kobiecą naturę, nawalają pierdółki i lubi jak się jej poświęca uwagę ;)
Przebieg 173 tys km. na 95% prawdziwy (ostatni wpis serwi BMW Wrocław, więc śmiemy chyba nie ma), kompletnie nic się nie zepsuło. Dwumasa, wtryski, turbo, napęd 4x4 - wszystko sprawne.

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive20d 177KM 130kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla BMW X3 E83 xDrive20d 177KM 130kW