Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV Facelifting

Silnik xDrive20i 184KM 135kW
Rok produkcji 2017
BMW X3 F25 SUV Facelifting xDrive20i 184KM 135kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne trzymanie w zakrętach
Przeniesienie napędu : rewelacyjna skrzynia biegów
Silnik : dynamiczny silniczek
W 2017 kupiłem x3kę żonie. Ja jeździłem pajero sportem, a potem kupiłem mietka x-klase. Niestety mietka mi ukradli na tydzień przed pierwszym lockdownem. Przyszły ciężkie czasy w firmie i nie stać mnie na drugi samochód. No i X3 stało się teraz naszym wspólnym samochodem. Generalnie wolę większe samochody ze sporym prześwitem. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:)
Jak na dwa litry i 1,8 tony to silnik jest bardzo rześki. Średnia spalania 13,5 litra, przy bardzo ciężkiej nodze. Zresztą u mnie poprzednie samochody paliły też 13,5 litra:) To jest mietek x-klasa 3l D, pajero sport 2,5l D. Taki los:) Po za tym fajnie skomponowany akustycznie wydech. Mocy nie brakuje ani na autostradzie ani w "terenie"
Najlepszy automat z którym miałem do czynienia. Jest perfekcyjny. A w trybie sport, reakcja silnika na dotknięcie pedału gazu tak jak w manualu. Ogień.
Stabilnie trzyma się drogi. Na zakrętach na początku miałem wrażenie że aż się wżyna i żadna siła go nie jest w stanie przestawić z obranego kursu. Dał bym mały minusik za opony pirelli. Jeździłem na lepszych.
Widoczność ok.
wszystko na swoim miejscu.
Fajne rozwiązanie bmw, tj indywidualna regulacja temperatury na środkowych nawiewach. Lubię latem zimno, ale nie lubię jak mi dmucha lodowate powietrze w nos.
Naprawdę sporo miejsca dl kierowcy i pasażerów. Mam 182 cm wzrostu.
To jest sów więc z aerodynamiką zawsze ma pod górę:)
Koszty utrzymania to największy minus tego samochodu. Klocki z tyłu do wymiany po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. Klocki wraz z tarczami z przodu do wymiany po przejechaniu 35 tysięcy kilometrów.
Brałem gotowca z placu. Nie doposażałem go. Ale brak elektrycznie składających się lusterek w dzisiejszych czasach to kpina w samochodzie marki premium. To samo z podgrzewaniem foteli którego okazało się że nie ma... Pierwszy samochód od dekady w którym nie mogę sobie podgrzać "siedzenia" w zimowe dni.
Śniedzieją mi ozdobne listwy po bokach drzwi. Odpadła mi sama z siebie taka chromowana zaślepka na nadkolu, po prostu odłamał się zaczep. Nie do doczyszczenia ozdobna końcówka wydechu. Ozdobna była tylko przez może dwa miesiące:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika xDrive20i 184KM 135kW [l/100km]

12,5