Szukaj

Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

BMWjuż Maniak, 7 lat temu
Silnik 3.0 35i 306KM 225kW
Rok produkcji 2011
Przebieg: 14 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
BMW X3 F25 SUV 3.0 35i 306KM 225kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
4,31
Podobnie do średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik : Dźwięk, moc, elastyczność.
5,0
Całokształt
Całość prezentuje się rewelacyjnie - spory samochód z dużym lukiem bagażowym, przestrzenią pasażerską, gdzie zmieści się cała rodzina. Wszystko to wygląda z klasą, a jednocześnie sportowo.. No i oczywiście ten silnik - poezja dla uszu, od najniższych prędkości obrotowych słychać metaliczne dudnienie, dźwięk ulega zmianom wraz z prędkością by przy obrotach rzędu 7000 obr/ min. przypominać bolid F1!! W tym samochodzie nie ma potrzeby instalowania zestawu audio - i tak jest wyłączone :)
Wrażenia
5,0
Silnik
Silnik rewelacyjny, mocy pod dostatkiem w każdym zakresie obrotów a przy tym dźwięk.... Przy wysokich obrotach potrafi przyprawić gęsią skórkę..
5,0
Skrzynia biegów
Bez zbędnych szarpnięć, biegi są przełączane płynnie, i za każdym razem jest odpowiednie przełożenie (a komputer ma do wyboru aż 8 biegów do przodu)!
5,0
Układ jezdny
Trzyma się drogi jak przyklejony. Jazda po łukach tym samochodem to czysta przyjemność.
Komfort
3,0
Widoczność
Widoczność do przodu dobra, ale do tyłu... Tragedia. Dobrze, że standardowo są olbrzymie lusterka wsteczne, dodatkowo pojazd posiada trzy kamery :)
5,0
Ergonomia
Ergonomia wzorowa - wszystko na swoim miejscu, przy liczba guzików, przełączników i pokręteł ograniczona do minimum
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
Samochodzik radzi sobie w upalne dni, zimą sprawdzimy jak sobie poradzi z chłodem.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Kierowca ma ograniczone miejsce na nogi - siedzi jakby w tunelu. Pasażer podobnie, choć już jest lepiej (nie ma ograniczeń od kierownicy). Z tyłu - jest nieprzyzwoicie dużo miejsca - na nogi, na tułów - nawet bardzo wysokie osoby znajdą miejsca pod dostatkiem. Bagażnik duży, pomieści wszelkie bagaże na wakacyjne wojaże.
4,0
Wyciszenie
Gabaryt pojazdu szumi.... Prędkość powyżej 100 km/h słychać, na pocieszenie dodam, że nie jest to dźwięk uciążliwy. Jadąc w samochodzie z prędkością autostradowa możemy spokojnie rozmawiać nie podnosząc głosu.
Ekonomiczność
5,0
Koszty utrzymania
Pewnie myślicie, że ten potwór robi w baku mały wir paliwowy?? Otóż wcale nie!! Średnio w mieście/ trasie pali mi około 10l/100km. Przy normalnej jeździe (do 100km/h) potrafię zejść do 8l/100km. Na autostradzie z prędkościami autostradowymi spalanie wynosi 11 - 12l/100km. Generalnie ten samochód nie posiada górnej wartości spalania, ale największe spalanie jakie zanotowałem (średnie w mieście podczas jazdy w korkach) to było 15 l/100km.
4,0
Stosunek jakość/cena
Przyznam, że to droga zabawka przy zakupie, no i podczas eksploatacji - paliwo 98 oktan, ubezpieczenie... Ale o tym się zapomina w momencie, kiedy zasiadam za kierownicą, i mogę jechać - przyspieszać.
Niezawodność
2,0
Drobne usterki
Niestety jak na nowy samochód, nie obyło się bez wizyt w serwisie - usterce uległo oprogramowanie sterownika podnoszenia szyb. Zaczęła skrzypieć również tylna klapa bagażnika.
5,0
Poważne usterki
Jeździ i .... mam nadzieję, że będzie to robił zawsze.
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
BMW X3 F25 SUV