Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Rogalik, 2 miesiące temu
Silnik 2.0 20d 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
BMW X3 F25 SUV 2.0 20d 184KM 135kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo wygodne. 1800 km na jeden przejazd z przerwami na tankowanie i dojeżdżam nie połamany!
Przeniesienie napędu : No ten xDrive dał mi w kość i wiem, że wielu sprawia problem.
Kupiłem z poważną usterką napędu xDrive - Brak przedniego wału. Ostatecznie okazało się, że uszkodzona jest skrzynia rozdzielcza i przedni dyfer. Koszt naprawy wyszedł 11 tyś zł, co było akceptowalne względem kosztów zakupu. Auto bardzo fajnie się prowadzi. Wygodnie. Robię trasy Polska-Anglia na jeden przejazd i naprawdę pozycja dla pleców bardzo wygodna. Troszkę mało mocy. Nie czuć tak na autostradzie, ale jednak przyzwyczaiłem się do bardziej dynamicznych sedanów. Nie jest to najcichsze auto jakim jeździłem. Po dłuższej jeździe z prędkością autostradową i bocznym wiatrem, zaczyna to przeszkadzać. Bardzo pojemne. Przyjemne w prowadzeniu. Przez rok, bardzo polubiłem to auto.
Bez fajerwerków. Trochę za mało mocy. Przyjemnie wchodzi na obroty.
Manualna 6 stopniowa. Całkiem OK, ale nie dziwie się, że więcej jest automatów. Wajchowanie w takim aucie powinno być zbędne, ale taki wybrałem.
Wszystko gra! Dobry skręt. Dobrze się sprawuje zimą, chodź musiałem już skręcić maglownicę, gdyż zrobiły się pierwsze luzy i odgłosy stuknięcia na ciasnych zakrętach. Robiłem zbieżność i wszystkie śruby odkręciło się bez problemu :)
Piękny biały kolorek bez krzty rdzy.
Żadnych zastrzeżeń. Wysoko i wszystko widać. Słupki nie przeszkadzają. Lusterka duże.
Bardzo ok. Boczna kieszeń mieści dużą butelkę wody, skrobaczkę i inne pierdołki. Podłokietnik pojemny i wygodny. Baję 4/5 bo wzgledem Q5 brakuje mi schowka na okulary przy lusterku.
Jest OK. Szybko się nagrzewa i szybko chłodzi. Dużo możliwości ustawienia. 3/5 bo kolejne BMW po E90 i znów objawy buczenia wentylatora. Naprawa nie jest skomplikowana czy droga, ale póki się tego nie zrobi, to momentami denerwuje.
Rewelacja jeśli liczymy 4 pasażerów, bo tunel z tyłu, osobie siedzącej na środku, będzie przeszkadzał. Mam 183 cm wzrostu i mam jeszcze sporo zapasu nad głową, a fotel ustawiony dość wysoko. Latem podwoziłem 4 kolegów. Dwaj mieli ksywkę "BIZON" i po 2 m wzrostu, trzeci ważył 130 kg i ostatni kolega inwestujący w spory bojler zamiast kaloryfera. Bez problemu, jeszcze krata piwa wskoczyła do bagażnika.
Nie jest rewelacyjnie. Nie ma tragedii ale miałem dużo aut, które były bardziej wyciszone. e46, e90 czy q5... Tutaj BMW sie nie postarało.
No jest wymagający. Przede wszystkim xDrive. Opony zawsze muszą być w dobrym stanie z dobrym bieżnikiem i najlepiej komplet 4 takie same. Najlepiej rozbić zbieżność po każdej zmianie opon a przynajmniej raz w roku, bo xDrive bardzo źle znosi odchylenia od tolerancji i się psuje. Dodatkowo pilnować wymiany oleju w dyfrach i skrzyni rozdzielczej.
Myślę, że bardzo ok. Fajne autko dla rodziny 2+1 oferujące przyzwoity komfort.
Póki co, łożysko w tylnym prawym kole. Łożysko na sprężarce klimy. Koło pasowe (guma spękana). Czujnik w DPF-ie. Skręcony magiel.
xDrive (skrzynia rozdzielcza wymieniona, przedni most wymieniony, wał przedni nowy) w sumie 11k zł. Do tego doszło sprzęgło i dwumasa 6k zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20d 184KM 135kW [l/100km]

6,8