Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva I

Przemek, 9 lat temu
Silnik 2.0D 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Chevrolet Captiva I 2.0D 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 2D daje radę z tymi dwoma tonami. Jeżdżę bardzo ekonomicznie, więc wiosną podróżując głównie autostradami oraz jednym z najbardziej zakorkowanych miast w PL (Poznań) spalanie 7.7, zimą 8.2. Spotkałem właściciela Antary z tym samym silnikiem, który mówił, że u niego to jest ~13L - ale nie znam jego sposobu jazdy.
Inne : Serwis. W Poznaniu serwisowałem się w ASO Szpot. Totalna katastrofa. Niestety wymieniałem tam opony - otrzymałem poprzednie nieopisane, a samochód zawijał na prawą stronę i trząsł się przy prędkości > 90km. Pojechałem na "huntera" i tam mi dopiero wykonano prawidłową usługę. Napisałem do centrali, ale raczej mieli to w ***** - później się dowiedziałem, że się wycofuja z Europy - więc życzyli "Mamy nadzieję, że mimo tego, dalsze użytkowanie samochodu naszej marki będzie dla Pana zadowalające, a w przyszłości obsługa serwisowa zwróci uwagę, na staranność i jakość wykonywanych usług.". Później się dowiedziałem, że kolega przechodził podobne historie ze swoim Oplem w tym samym serwisie.
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki (czytałem, że dotyczy to wielu aut).
Kupiłem auto, które miało spełniać kilka warunków - od bezpieczeństwa poprzez ekonomię do pakowności. Wcześniej śledziłem wszelkie wiadomości na temat tego auta i poza problemami z silnikami benzynowymi V6 - nie znalazłem żadnych niepokojących wpisów. Jedynie wersje < 2009 miały problem z kurtynami SRS - dlatego postanowiłem kupić wersję z 2010 roku. Generalnie jest to Opel Antara lub Holden (w Australii) produkowany w Korei :)
Jeżeli nie jesteś rajdowcem na drogach publicznych to ten silnik spełnia wszelkie wymagania dotyczące normalnego poruszania się. Włącznie z tym, że można bez problemu jeździć z kompletem 6 lub 7 osób.
Ciężko porównać to auto do samochodów osobowych z uwagi na wysokość, moim zdaniem jedzie się bardzo dobrze i czuć to auto lepiej niż mój poprzedni SUV (Tucosn I).
Odkąd przesiadłem się do SUVów to widzę, że te rzeczy są nieporównywalne z osobówkami. Moje auto z 1996 posiadało bardziej przewidywalny system wentylacji.
Nikt nigdy nie narzekał :). Przestrzeń dla kierowcy bardzo dobrze zabudowana - mnie to bardzo odpowiada w przeciwieństwie do paru innych SUVów, którymi się poruszałem.
Nie ma problemu, że coś świszczy albo szumi przy jeździe na autostradzie.
Przez 2 lata użytkowania (w tym czasie przejechałem 35kkm) uszkodził się tylko elektromagnez w klimatyzacji.
Porządnie zrobione i przemyślane auto, a cena nie jest wygórowana.
Notorycznie przepalają się żarówki świateł mijania... Ale wymiana nie jest taka kłopotliwa, poza łamiącymi się elementami osłony chłodnicy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0D 150KM 110kW [l/100km]

7,7