Lista ocen Chevrolet Cruze Hatchback 5d (47) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek L.
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Wydawać by się mogło, że 2 litrowa jednostka napędowa ze stadem 163 koni musi sporo pożerać. Nic bardziej mylnego. Ten nowoczesny, spełniający normę Euro 5 silnik jest jednocześnie bardzo narowisty a zarazem ekonomiczny. Mieszkam w mieście średniej wielkości i nie robię w nim dużych przebiegów. Raczej poruszam się po drogach pozamiejskich i autostradach. Średnie zużycie od początku użytkowania wyniosło 6,7 l/100km przy naprawdę ostrej jeździe....
~Janusz
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Oczywście, ze spalanie nie ma nic wspólnego z tym co pisza o tym w ksiażkach serwisowych. Mówia, ze jeżdże dynamiacznie ale nie szybko. Teraz widząc ciągle chwilowe spalanie uczę sie jeździć ekonomicznie :) Nigdy ani w mieście ani na trasie nie przekroczył 9,5. Jak jade autostarda do 140 to jakies 8,0 jal 160 to do 10, tak było do tej pory. Trzeba dodać , że auto nie ma roku. Niedawno wróciłem z wakacji z południa europy. Jadąc autostradą do...
~pawelwaw84
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Powiem szczerze, że liczyłem na niższe spalanie, ale zapewne wina w tym przesiadki z Diesla. W trasie spalanie jest przyzwoite, przy normalnej jeździe wychodzi mi około 6,2-6,3l/100km, jednak w zakorkowanej Warszawie zejście poniżej 9l/100km jest wg mnie niemożliwe. Przy normalnej jeździe i od czasu do czasu mocniejszym przyspieszeniu wychodzi właściwie 10l/100km. Dynamika dobra, ale na kolana nie powala. Trochę brakuje mi mocniejszego kopa...
~KAI
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Ceny części naprawdę OK. Większość części eksploatacyjnych zgodna z Oplem Astrą. Zużycie paliwa jak na 140KM benzynę - normalne, przeciętne. Ceny przeglądów i napraw - w porządku. Na minus - kłamstwo producenta w sprawie spalania. Silnik 1.4T nie jest mistrzem ekonomii. Ma \"normalne\" spalanie - tak jak jego wolnossący 140 KM odpowiednik 1.8.
~szczepans12
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Jak na razie spełnia oczekiwania.w przeciagu niecałych 2 tygodni 2060 km srednie spalanie 6,3 a po dotarciu ma byc lepiej.Jak na 2.0D 163kM bardzo dobrze.Auto na gwarancji napraw i przeglądów jeszcze nie odnotowuje choć zamierzam wymienic olej w najbliższym czasie to sie dowiem i napisze.Ps.tankuje tylko Verve
~Lesio89
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Półki co ponad 2 lata jeżdżenia i nic poważnego się nie dzieje wystarczy dbać i koszty są znikome. Jak do tej pory najwyższy koszt to klocki hamulcowe ponieważ zastosowałem ceramiczne dzięki temu zmniejsza się drogą hamowania i alufelgi się tak nie brudzą jak na zwykłych klockach więc polecam bardzo
~Mirosław
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Przez 6 lat wydałem w sumie 3500 zł na przeglądy w ASO, badania techniczne, wymiany filtrów, oleju, płynów, klocków hamulcowych, żarówek i piór wycieraczek. Opony i akumulator są jeszcze fabryczne. Samochód średnio spala 6,7 litra diesla na 100 km przy szybkiej i dynamicznej jeździe.
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Nie spodziewałem się rewelki przesiadając się z TDI. Ale... Na chwilę obecną średnie komputera - 8,1 i cały czas spada. Trasa liczona z baku-6,9. Biorąc pod uwagę aktualny przebieg-2000km, uważam, że spokojnie zejdę po ułożeniu silnika do 7,2 (średniego). Uważam to za dobry wynik.
~Rednay
Hatchback 5d 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Jeżdzę Cruzem ponad dwa lata i jest to pierwszy mój samochód w który nie wkładam w naprawy. Przez te dwa lata wydałem 760zł na naprawy oczywiście nie liczę kosztów czyności okresowych jak wymianę płynów, hamulców itp. A te również są nie wielkie.
~DrMASH
Hatchback 5d 1.7D 130KM 96kW
Przy spokojnej jeździe, takiej zgodnej z przepisami, pali wg danych fabrycznych. Na trasie Nowy Targ - Kraków pali mi 4 litry. W mieście 5 -5.3. Obecnie mam takie odczucie, że jak samochód spali mi więcej niż 5 litrów to, że pali dużo.
Chevrolet Cruze Hatchback 5d