Lista ocen Chevrolet Lacetti Kombi (155) - Silnik

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolony
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Bardzo cichy, w czasie postoju w kabinie prawie go nie słychać. Ładnie brzmi na wyższych obrotach. Dopiero go docieram, mam go od tygodnia więc jeżdżę spokojnie, ale ma temperament, dosłownie muska się pedał gazu, a on od razu przyspiesza. Jeździłem, poprzednio dieslem 130 KM, ale Chevi przyspiesza lepiej i nie ma dziury turbinowej hehe. Przy 60 km/h można spokojnie jechać na 5 biegu,a nawet przyspieszać. Elastyczność to naprawdę duża zaleta...
~jezz
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
Jestem pod wrażeniem:) 2.0 TDCI i to się naprawdę czuje. Wysoki moment obrotowy 280 NM dostępny już od 2000 obrotów. Może i krótko, ale treściwie. Fajnie się rusza i naprawdę jest blisko 10s. do setki. Maksymalnie jechałem na razie 160 km/h i w kwestii wycieszenia nie miałem żadnych zastrzeżeń. Spalanie też super jak na tą pojemność. Duża elastyczność na wysokich biegach. Naprawdę polecam!
~nie lubię samochodów
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
cichy, szybko się nagrzewa, ładnie mruczy przy gazowaniu, wymaga dużej wprawy aby wyciągnąć dobre przyśpieszenie, trzeba umiejętenie operować pedałem gazu - prawdopodobnie jest to oprogramowanie związane z oszczędnością spalania - naciśnienięcie pedału "do dechy" powoduje że włącza się fabryczna sekwencja przyśpieszenia - dość kiepska - trzeba się tego nauczyć ! Jest jakiś inny-jakby obcy;)
~Sebastian
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
moim zdaniem nie ma co narzekać, wręcz przeciwnie w porównaniu z poprzednikiem (Nubira II) silnik tu jest raz mocniejszy dwa mniej pali trzy jest lepiej wyciszony, a poza tym wszystkie konstrukcje i tak pochodza od opla, wiec jak ktoś mowi ze daewoo czyt dalej lacetti duzo palą to cisnienie mi sie podnosi bo generalnie wszystkie 16tki palą w miescie identycznie w granicach 9 do 10l/ 100km
~Michał shaker_@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 SOHC 16v 121KM 89kW
Mam auto kilka miesięcy ale wstępną ocenę dla tych, którzy mierzą się z zakupem tego auta mogę przedstawić. Silnikowi w lacetti nie można nic zarzucić. Jak każdy diesel lekko "terkocze" na zimnym, ale po rozgrzaniu pracuje prawie jak benzyna. 121km w aucie o tych gabarytach i ciężarze jest w pełni satysfakcjonujące. Silnik jest elastyczny poza "dziurą" do 1800obr/min.
~terry222@o2.pl
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Zbiera się powyżej 3500 rpm, ale wtedy jest głośny. Lubi klepnąć zaworami przy rozruchu, a także wtedy, gdy "nie zasmakuje" mu paliwo, mimo, że tankuję na pewnych stacjach. Małe zużycie oleju, suchy po 33 tysiącach, ale to chyba nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Spokojne wyprzedzanie na trasie dzięki 109 KM, okupione jednak dużym zużyciem paliwa.
~kubiec
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Praca śilnika jest miarowa,spokojna.Błyskawicznie wchodzi na obroty.Przyjemny delikatny, cichy pomruk śilnika przy wyższych obrotach.Żadych śladów pocenia oleju.Wspaniałe dynamiczne przyspieszenie ,chyba większe niż podaje producent-daje się to zauważyć! Uruchamianie śilnika w niskich lub wysokich temperaturach bez zmian. Tyle po 22 000km.
~michał jot.
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Niby kultura pracy jest, zbiera się od niskich obrotów, jest elastyczny ale 94 konie to za duże słowo. Koniki, albo kucyki czy nawet osiołki. Wcześniej Nexia 75 KM i gumy piszczały jeszcze na 2 biegu, a tu 1 i nic sie nie dzieje (sprzęgło nie ślizga). Po prostu zaczynamy się przemieszczać i tak aż do 5 biegu (szkoda że nie 6 jak w Stilo 1,4).
~Chevrolet kolor laguna
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Silniczek jest bardzo ciekawy zwłaszcza 1.8 . Kultura pacy na przyzwoitym poziomie , a na trasie potrafi zaskoczyć. Jest dynamiczny w koncu to 122 km i ponizej 10s do setki . W polaczeniu z gazem zapewnia dynamike i tania jazde , Polecam wszytkim tym ktorzy cenia sobie oszczędnosc ale lubia czasem szybciej ruszyc :)
~shogun
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Trochę muli przy ok 2000 rpm, ale powyżej jest już OK. Dynamika na dobrym poziomie w mieście w 100% wystarczająca, poza miastem też OK (bynajmniej nie doskwiera). Elastyczność niby mogłaby być większa, ale z drugiej strony dzięki temu auto jeździ spokojnie , bez gwałtownych szarpnięć. A poza tym silnik pracuje cicho.
Chevrolet Lacetti Kombi