Lista ocen Chevrolet Orlando (38) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemas
Minivan 1.8 141KM 104kW
Do przebiegu 2tys byłem odrobinę zawiedziony przyspieszeniem i elastycznością, jednak gdy \"wyczułem\" autko dochodzę do wniosku, że wcale mułowate nie jest. Fakt silnik powyżej 3tys obrotów słychać i być może to powstrzymuje od mocniejszego depnięcia pedałem - ale jak tą \"niechęć\" się pokona, można naprawdę dynamicznie pojeździć. Zachwycony jestem elastycznością na 5 biegu - jak na małolitrażowa benzynę świetnie przyspiesza na trasie.
~barnej
Minivan 1.8 141KM 104kW
Silnik trochę za słaby jak na taką masę samochodu. Typowa wolnossąca jednostka bez bajerów - podobno gwarancja długowieczności. Cichy, do 100km/h prawie nie słychać jego pracy, potem już pracuje głośno - to za sprawą 5-cio biegowej skrzyni. 6-cio biegowa byłaby doskonała. Co ważne nie przenosi żadnych wibracji na kabinę. Na parkingu nie słychać jego pracy.
~Marek
Minivan 1.8 141KM 104kW
Przy niskich obrotach jest bardzo cichy, przy wysokich jego praca nie irytuje. Mógłby jednak być bardziej dynamiczny przy gwałtownym przyspieszaniu podczas wyprzedania, zwłaszcza jak się tego manewru zaczyna dokonywać jadąc za tirem na niskich obrotach. Przy wyprzedzaniu z poziomu wysokich obrotów problem nie występuje.
~green
Minivan 1.8 141KM 104kW
Silnik cichy do około 120-130km. na miasto idealny większego nie trzeba. w trasie przy 3 osobach i pełnym bagażniku trzeba brać poprawkę przy wyprzedzaniu. w mieście przy żwawej jeździe (4tyś.obrotów) pali mi 9 litrów. po trasie około 7litrów.(120-140km/h)
~adrian
Minivan 2.0D 130KM 96kW
Po 15 tys. km olej w układzie chłodzenia - naprawa głowicy orz wymiana chłodnicy oleju Po 45 tys. wymiana stabilizatora wału korbowego Ciągłe problemy z filtrem czastek stałych - wymiana czujnika temperatury
~Bajorski
Minivan 1.4T 140KM 103kW
Po 60 000km pęknięta turbina po przebiegu 70 000km wymiana termostatu i cewek zapłonowych po przebiegu 90 000 km rozerwana chłodnica i pęknieta uszczelka pod głowicą
~marcin
Minivan 1.8 141KM 104kW
Liczyłem że cudów nie będzie ale uważam że silnik daje radę. Elastyczność od trójki ok, mile zaskoczenie że 5ka leci fajnie od 50-60 km/h. Żeby dynamicznie wyprzedzic trzeba depnac.
~Roman
Minivan 1.8 141KM 104kW
1,8 l z Ecotec z Vectry sprawdzony, bezawaryjny , całkiem rozsądne spalanie , mówimy cały czas o aucie , które w salonie kupiłem za 61500 PLN brutto
~Oddam w dobre ręce
Minivan 1.8 141KM 104kW
Na niskich obrotach dość cichy ale zupełny brak ciągu (momentu obrotowego) zaczyna ciągnąć przy ok 4.000 obrotów ale wtedy ryczy (pali) jak smok.

Usterki Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dydol
Minivan 1.8 141KM 104kW
Dobrze tylko trochę za słaby, w moim poprzednim aucie podobna jednostka 2.0 145 KM benzyna Duratec HE to było Gti do tego Ecoteca GM