Lista ocen Chrysler Aspen (8) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dmc
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Tam wyżej jest błąd - te auta miały w większości napęd na dwie osie (aczkolwiek automatycznie, jak w jeepie). Co do spalania to max jaki miałem to 20l/100km z jakąś częścią dziesiętną jeszcze (jazda głównie miejska). Minimum zaobserowałem przy okolicach 110km/h i wynosiło mniej niż 12l/100km. Oberwacje z trasy nad morze - na autostradzie, 170km/h + tempomat to 17,5l/100km, trochę wolniej i bardziej jednostajnie i spokojnie spada do...
~MoparBoy
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Części jest dużo i łatwo dostępne - jak nie na allegro, to np. na rockauto albo od dealerów z US. Rozrzut cenowy jak przy każdym innym aucie. Przykro mi, ale nie jest to na pewno auto dla ludzi, którzy wydadzą na nie ostatnie pieniądze - trzeba być przygotowanym na to, że gdy coś walnie grubiej może zaboleć np. na 10-15k PLN. A walnąć może, bo auta przyjeżdżają z US w różnej formie.
~Dariusz Warszawa
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Co tu mowic o spalaniu ? I po co ? Silnik V8 o takiej pojemnosci musi dostac co jego . 340 koni musi jesc . Wszak nie jest to auto dla biedaka . Nie wierzcie w spalanie ponizej 18 litrow . Srednie zuzycie takiego ponad 2,5 tonowego potwora zawsze bedzie przekraczac 20 litrow w miescie przy normalnej jezdzie .
~jac23
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
benzyna 18l/16l lpg 24l/19l części dostępne w necie w porównywalnych cenach do wv czy audi wielkiego doświadczenia nie mam bo auto raczej bezawaryjne spalanie porównywalne do 2.5l starego np. audi więc raczej nie przeraża
~sigi
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Biorąc pod uwagę pojemność silnika ,moc i osiągi dzięki zastosowaniu silnika 5,7 Hemi-poziom spalania jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Zużycie paliwa jest na poziomie silników 2,5-3,5 litrowych o dużo słabszej mocy.
~Wujek
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Nie jest to na pewno auto tanie w utrzymaniu, ale nie spodziewam się też wielkich wydatków. Kpl. opon to ok. 3000 zł, ubezpieczenie z AC przy komplecie zniżek - 3500 zł.
~Marek
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Spalanie gazu do zaakceptowania. Części też nie są specjalnie droższe niż do innych marek. Czasami może czegoś brakować no i wtedy trzeba poczekać aż część przyleci ze Stanów.
~Maniek
Terenowy 5.7 V8 340KM 250kW
Pomimo pokaźnego spalania, auto nie jest drogie w utrzymaniu części dostępne. Proste rozwiązania technologiczne.