Ocena kierowcy - Chrysler Sebring II Sedan

wlcasa@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 141KM 104kW
Rok produkcji 2005
Chrysler Sebring II Sedan 2.0 i 16V 141KM 104kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Doskonałe hamulce. Dzięki nim żona kilkakrotnie uniknęła kolizji.
Rewelacyjny samochód, którym przyjemnie się jeździ. Producent zadbał o szczegóły (np. wycieraczki szyb spryskują tylko swoją szybę, a nie chlapią na jadących za mną lub obok. Chodniczki pod nogami nie suwają się i bez problemów się czyszczą; lusterko wsteczne bardzo wyraźne i w nocy nikt mnie nie oślepia. Rewelacyjny (intuicyjny) tempomat: poza miastem zawsze go używam i wtedy pali dużo mniej, itd
Jest cichy, elastyczny: na 4ce pod górę bez wysiłku przyśpiesza. Na 5ce bez problemów przyśpiesza przy wyprzedzaniu.
Czasami trudno wchodził wsteczny (na początku), ale jak się przyzwyczaiłem - jest lepiej. Chyba jednak brakuje 6-ki.
Prowadzi się rewelacyjnie, trzyma się drogi, a na zakrętach jedzie jak po sznurku
Z przodu idealnie, przy cofaniu do tyłu trochę gorzej, ale boczne lusterka są doskonałe i nie ma problemu.
Wszystko na swoim miejscu, nawet podpórka pod lewą nogę jest dokładnie tam, gdzie powinna być. Siedzenie kierowcy dzięki elektryce daje się ustawić idealnie nawet pod wyższego faceta (182). Fotel kierowcy b.wygodny - nie męczy nawet kilkaset km non-stop.
Rewelacyjny nawiew: w ciągu max 2 minut okna są odparowane, a w trakcie jazdy nigdy się nie zaparują. Doskonała klimatyzacja ręczna (nie znoszę automatycznej) którą mogę ustawić, jak chcę. Pasażerowie z tyłu też chwalą: są nawiewy pod przednimi siedzeniami. Ogrzewanie bez zarzutu - daje ciepło już po 2-3ch min.
Trochę mało miejsca za kierowcą, gdy fotel ustawię pod siebie. Ale prawdę mówiąc nikt za bardzo nie narzekał.
Powyżej 140km/godz. muszę trochę głośniej ustawić radio.
Po mieście około 10 l., ale na trasie ok.7 l./100km. Niestety przeglądy w autoryzowanej stacji Chryslera - drogie.
Kupiłem nowy w salonie w Hiszpanii i za te (a nawet większe)pieniądze nic lepszego bym nie kupił. Nie ma w nim błyskotek i komputera, ale za to napakowany jest urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo. To jest samochód żony, ale niechętnie oddaję jej kierownicę, gdy jedziemy razem. Doskonałe radio/cd i 6 głośników.
Zero usterek, ale jest regularnie serwisowany, zgodnie z zaleceniami producenta.
Zero problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 141KM 104kW [l/100km]