Lista ocen Chrysler Voyager III Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW 1995-2000 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~waldemarjagusz@wp.pl
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
osobiście to mój pierwszy grand voyager, ojciec jeździ rocznik \'95 na tym motorze i ma klepnięte 600 tyś bez najmniejszego wkładu, tylko olej itp. Trochę głośny przy wyższych obrotach, ale to nie wyścigówka. jeżdżę do 100, bo mi żona za uszami kwęczy :), poza tym 4 dzieci wożę, więc spokojnie i ostrożnie. Słyszałem od mechanika, że trzeba na dobry i zadbany egzemplarz trafić, bo inaczej to studnia bez dna, ja szukałem prawie pół roku....
~seb
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Lańcuch rozrządu. Kupiłem auto z drugiej ręki z wymienionym łańcuchem na podwójny z Ostrowa Wielkopolskiego. Taka sama kaszana jak i oryginał (wymiana napinacz co 10 000). Rozsypał się, całe szczęście praktycznie na postoju. Naprawa koszmar, brak jakich kolwiek znaków na kołach zębatych, albo serwis, albo zaprzyjaźniony mechanik z anielską cierpliwością. Rozruch silnika na mrozie to KOSZMAR, odgłosy z pod maski powodują stan przedzawałowy....
~sebo_ns@poczta.onet.pl
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
115 koni z blisko 2 tonami gabarytu rozpędza się do blisko 200 km/h to niewątpliwie robi wrażenie. Brat jeździ transitem i śmieje się że chrysler jest głośniejszy od transita to jego jedyna wada, no może jeszcze to że przy wymianie oleju 6 litrów przeraża :). samochód z tym motorem idealny do ciągniecia lawet i innych ciężkich dupereli.
~zymir
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Silnik ogólnie jest ok. Przez 7 lat nic większego w nim ni robiłem. Najdroższą rzeczą była wymiana sprzęgła (ok. 1100 zł), jak się potem okazał niekonieczną. Wymieniałem też maglownicę. Co roku wymieniam świece żarowe.
~mierstak
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
silnik tragizm 2,5td ten co wymyslil ten silnik powinien gnic w lohu bez wody i jedzenia 100 lat, hociarz sama jazda jest ok,auto kupilem w serwisie w norwegi mam udokumetowany przebieg i ksiazke serwisowa i tak sie motor rozlecial
~wojtekgawron1@wp.pl
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Mowia ze ten silnik to padlina, ale jak na razie to sie z tym nie zgadzam. Zimny jest glosny i mulowaty, ale po rozgrzaniu zupelnie co innego.Przebieg 205tys i nie pije oleju, ani deka.Troche dymi podczas zapalania, to chyba wtryski.
~Pablodiabolo
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Na postoju głośne, szczególnie przy zimnym silniku potrafi dokuczać, że się ludzie oglądają. Ale jak się rozgrzeje przy prędkości np. 90 km/h eleganko. Ciszej niz w moim drugim autku na benzyne. Na trasie to miłe dla ucha...
~PeeTee
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Silnik biorąc pod uwage jego moc i pojemność, o dziwno daje sobie rade z tym autem. Nie ma to jak świst turbo-sprężarki ;). Ale z kulturą jego pracy to jak z większością diesli: średnio
~marek
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
silnik pomimo niektorych negatywnych opini jest bardzo dobry i dynamiczny tylko trzeba o niego odpowiednio dbac wszelkie naprawy silnika musza sie odbywac przez po prostu fachowcow a nie pseudo fachowcow

Chrysler Voyager III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Robson
Grand Voyager 2.5 TD 116KM 85kW
Auto kupilem z przebiegiem 179tys km i od tego czasu tzn. przez 23 tys km naprawialem : -lancuszek rozrzadu ( lepszy jest w rowerach ) wraz z deklem -remont silnika -turbina
Chrysler Voyager III Grand Voyager