Ocena kierowcy - Chrysler Voyager III Minivan

fremmed, 12 lat temu
Silnik 3.3 V6 158KM 116kW
Rok produkcji 1997
Chrysler Voyager III Minivan 3.3 V6 158KM 116kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bałem się, że będzie dużo palił ale mieści się w normie (36 zł za 100km-gaz). Silnik pieknie pracuje. Jazda tym samochodem to czysta przyjemność. Silnik nie do zajechania, trudno go zmęczyć, nie przegrzewa się.
Silnik : Wydmuchana uszczelka pod kolektorem wydechowym tylnym-trudny dostęp ale da się zrobić demontując podszybie.
Przeniesienie napędu : Awaria elektrozaworów-koszt 240 za używane + piwo. Wymiana banalnie prosta, tylko wcześniej wymyć miejsce awarii żeby śmieci nie naleciało do środka.
Układ elektryczny : Cewka zapłonowa-mikropęknięcie. Koszt 100 zł, wymiana 15 min.
Silnik w tym aucie to bajka, chce się go słuchać, V6 robi swoje. Mocy dużej może nie ma jak na tą pojemność ale za to nie do zdarcia. Na milion kilometrów jest przewidziany. Jednak jak trzeba wyprzedzić to jest czym depnąć.
A 604 to jedna z najlepszych automatycznych skrzyń na świecie. Trudno ją zepsuć, choć oczywiście zdarzają się tacy co to dopiero u mechanika dowiadują się, że olej tutaj to podstawa. Lać tylko to co zaleca producent i bedzie dobrze, bo rozmawiałem z gościem, co hipol zalał.
Nie mam zastrzeżeń, działa dobrze, uważać na dziury.
Widać dobrze, szyba z przodu wielka, słupki nie zasłaniają widoczniści jak np w clio III.
Na poczatku nie mogłem przyzwyczaić się do wycieraczek z lewej strony i innego sposobu ich włączania jak w europejskich autach. Myślę, że nie ma się do czego czepiać bo do wszystkiego można się przyzwyczaić. Brakuje sterowania radiem w kierownicy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 V6 158KM 116kW [l/100km]

13,7