Ocena kierowcy - Chrysler Voyager IV Minivan

Silnik 2.5 CRD 143KM 105kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Chrysler Voyager IV Minivan 2.5 CRD 143KM 105kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Napisałem ten komentarz bo nawet wśród znajomych cieżko kogoś przekonać że Chrysler Voyager to solidne auto i proste jak budowa cepa zawieszenie u mojej żony w audi a6 składa sie tylu cześci że wymiana kosztuje krocie tu macie z tyłu amortyzator i resor jak dawniej w żuku tu sie po prostu nie ma co zepsuć. Jeżeli ktoś chce kupic za niewielkie pieniadze dobry samochód dla rodziny to polecam.Trzeba tylko znaleźć nie wymęczony egzemplarz chociarz mój ma teraz 250 tys i z tego 85 procent po mieście i nic sie nie dzieje.Mam nadzieje że pomogłem niezdecydowanym w decyzji bo mając to auto 12 lat od nowości moge z czystym sumieniem polecić. Pozdrawiam Tomek
Karoseria : troche koroduje ale swoje lata ma
Układ elektryczny : nie styka zanim wymienią ci pół samochodu przeczyść styki
Mam ten samochód już ponad 10 lat i nie wiem czy tak dobry egzemplarz trafiłem czy po prostu jest tak dobry. Wymieniłem tarcze klocki rozrząd i filtry.W firmie mamy 20 samochodów nowe Vito T5 i pomimo róznicy wieku Voyek zawsze wygrywa a ma już 250 tys nalatane
nigdy nie zawiódł troche na 3 jak sie depnie zakopci ale w tym wieku to chyba norma. W zimie na mrozie pali ciężko ale ma garaż zresztą to wada chyba wszystkich z silnikiem diesla
tu nie ma rewelacji na 2 troch zgrzytnie ale po tylu latach sie przyzwyczaiłem i co ciekawe tak było od poczatku że po puszczeniu sprzegła troche halasuje łożysko docisku ale jak było tak jest samochód wysprzegla normalnie widac taki jego urok
wszystko leciutko chodzi samochód jest bardzo przyjemny w prowadzeniu moga wystapić wycieki w przekladni ale ja tak mam i raz na pół roku doleje 200 mil oleju i jest git
tu super siedzisz wysoko wszystko widzisz szyby tylne fabrycznie przyciemnione dzieciaki przy ostrym słońcu sie nie męczą
bez szału ale też bez zbędnych gadżetów klima jest szyby elektryka wszystkie przyciski na miejscu i tempomat na autostrade jak to w amerykańcach.Wystarczy chyba że ktoś jest fanem niebieskich lampeczek i dyndajacych płyt z lusterka
tu lekki minus bo ogrzewanie nie jest mocna strona tego silnika ale ja na zime zasłaniam całkiem chłodnice i w 5 min od wyjazdu z domu mam ciepełko z nawiewów chociaż tropiki to ot nie są .Na krótkich dystansach nie ma rewelacji ale na dłuższych bez zastrzeżeń
tu 6 z plusem wszedzie dużo miejsca a i te przejścia środkiem miedzy 2 rzędem foteli jakich nie ma w innych autach moje dzieci nie chcą jeździć niczym innym maja swobode o jakiej w innych autach można pomarzyć .Tu voyager jest nie do pobicia i możliwość szybkiego wyjęcia foteli w kilka sekund robi sie z niego ciężarówka
cicho sza jak szyby zamkniete to dzieciaki śpią a my 1200 km do włoch walimy z jednym przystankiem
nie wiem co miał na myśli koleś co pisał że brak zamienników ale pewnie poziomek mieszkał w pcimiu górnym bo ja tam wszystko kupuje i ceny są śmieszne łączniki stabilizatora po 35 zł jakiś gumki po 20 zł klocki po 60 dla mnie rewelacja.
zależy co do czego ja dałem za to auto w 2001 r 150 tyś i wydaje sie to bardzo dużo ale jak na ta chwile pewnie nie kosztowało by wiecej niż 20 tyś co daje super auto za grosze o wyglądzie ponadczasowym bo nawet po tych 12 ltach wyczyszczone czarne na feldze wyglada lepiej niż nowe koreańczyki po 120 tys
pierdoły żarówki i brak styku na kostce od wentylacji która jest za schowkiem który mozna wyjąć i tu tez plus bo w nikturych autach trzeba odkręcic całą deske zeby sie do tego dostac
dwie rzeczy wentylator są dwa i jeden sie spalił kupiłem z obudową razem dałem za dwa 300 zł i pompo wtryskiwacz za 800zł ale chyba niepotrzebnie bo potem sie okazało że filtr paliwa był zapchany i cała naprawa by była 50 zł ale mechanik powiedział że ten jeden był slabszy ale pewnie to ściema bo co miał powiedzieć jak naciagnął mnie na tyle kasy

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRD 143KM 105kW [l/100km]

10,3