Lista ocen Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dolarhyde
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
kosztowne francuskie zawieszenie zupełnie nie na nasze chęchy, wymieniłem dosłownie WSZYSTKO z przodu i z tyłu łącznie z belką (żadnych używek).po 40 tys km i 2 latach zaczęła mi juz pukać prawa półoś, którą wymieniłem na początku. przód sztywny jak u komarka, tył lata. Przez 2 lata jazdy po naszych drogach zawsze coś pukało a ja wymieniałem i wymieniałem. drogi sport. aha. stanowczo nie polecam podnosić tylnego zawieszenia o 2 lub więcej...
~kuligosiarz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Przy zadbanym samochodzie możemy liczyć na wierne zachowanie układu kierowniczego i zawieszenia. Należy pamiętać o braku wspomagania i ABSu w większości modeli, jednak na warunki miejskie samochód prowadzi się bardzo \"celnie\". Miękkie, wysokie zawieszenie wymusza zwalnianie za zakrętach, jednak zapewnia dłuższą żywotność na cudownych polskich drogach.
~Gerwazy z Tarnowa
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Całkiem niezły, z legendarną tylną belką akurat nigdy nie miałem problemów. Przy dużym obciążeniu dość mocno siadał tył, o czym miałem okazję przekonać się na Krymie gdzie mało nie zostawiłem tylnego zderzaka na jednym z krawężników w Ałuszcie
~vonAue
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Komfortowe, miękkie zawieszenie -całkiem przyjemnie leci się nim w trasie; jednak do dynamicznego pokonywania zakrętów się nie nadaje. Genialny promień skrętu - lepszy nawet niż w 126p, którego kiedyś miałem.
~Bartosz Jaszewski
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Lekka buda na mięciutkim zawieszeniu sprawdza się bardzo dobrze, auto jest bardzo zwrotne i ma potencjał rajdowy ;D. Niestety elementy zawieszenia nie należą do najtrwalszych.
~Rozczarowany :(
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Nędza i rozpacz. Zero komfortu i do tego ciągle trzeba coś przy nim robić. Najlepiej zaprzyjaźnić się na stałe z mechanikiem ;-)
~parapiet
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Wymienilem opony, usunąlem kilka usterek z zawieszenia i prowadzi sie dosyc dobrze. Ale trzeba sie go nauczyć.
~grzegoslaw1
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Właśnie mnie czeka wymiana łożysk na wachaczach tylnej osi (prawdopodobnie do wymiany będzie cała tylna belka)
~Mariusz
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Do sportowej jazdy to się nie nadawał ale tak to o.k Nic specjalnie się nie psuło tam
~józek
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
troche podskakuje na dołkach twardy po 10000 wymieniłem amortyzatory siadły no cóż nasze drogi są jakie są