Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

JS (43lata), 12 lat temu
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Berlingo I 1.4 75KM 55kW 1996-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : SZYBY ... nie zepsuły się !!!
Zawieszenie : końcówki drążków - trudno na nich przejechać 30 tys. km
Inne : Przekł. kierownicza (popularna łyżwa) - ciągle się leje (tu ironiczny uśmiech)
Karoseria : zamki w drzwiach- po trzech zimach licz sie z wymianą
gdybym miał komuś doradzić zakup tego auta... zdecydowanie nie!!! jeżdżę teraz niemiecką marką z przebiegiem 180tys. km i przypominam sobie o serwisie co 15 tyś. - jak trzeba zrobić przegląd. I proszę mi wierzyć lub nie: po sześciu latach eksploatacji i przejechanych ok. 130 tys. km , wartość włożonych w niego pieniędzy dochodzi do ceny jego zakupu (nie liczę w tym codziennej eksploatacji)
nic wielkiego po tej jednostce nie można sie spodziewać - osiągi na miarę silnika. trochę za dużo pali (porównuje spalanie do reno scenic 2,0 ! 140KM - nie odbiegają od siebie)
z upływem kilometrów staje się coraz bardziej nieprecyzyjna
po prostu szkoda słów - co 30 tys. do remontu. miałem w swoim życiu już ok. 12 różnych samochodów ( w tym fiat 125p i polonez)ten układ jezdny mozna porównać - sam nie wiem do czego bo końcówki drążków nawet w polonezie wytrzymywały dłużej .
Bez zastrzeżeń.
To auto użytkowe, nie limuzyna - jest ok.
jest ok., dmuchawa mogłaby być ciut cichsza, ale to szczegół.
trudno byłoby narzekać - może pasażerowie słusznego wzrostu mogą mieć trudność z kolanami na tylnej kanapie - ale powtarzam to nie limuzyna!
Silnik sam w sobie jest dość cichy - do środka dochodzi więcej hałasu z opon niż z komory silnika
I tutaj ręce opadają! co tu pisać o ekonomiczności i cenach przeglądów skoro auto nie przejedzie 5 tys. bez usterki, wiec same przeglądy przy tym to pikuś, a części nie najtańsze.
Choć moje auto w zakupie było najtańszą wersją w 2005r. , to w przełożeniu na jego jakość i tak za drogie; po prostu MADE IN CHINA
fotel kierowcy, zamek tylnych drzwi, włączająca się lampka CHECK, lampka oświetlenia kabiny - to tylko kilka elementów które się zepsuły , nie chce mi się wymieniać dalej , bo nawet wszystkich już nie pamiętam .
Ten samochód można porównać do naszej starej Syrenki (choć nigdy nie miałem i znam to tylko z opowiadań)- pamiętaj kierowco : przed każdym wyjazdem za miasto sprawdź czy wszystko działa w twoim citroenie, a po powrocie to już bez złudzeń jedź do mechanika, bo na pewno coś trzeba wymienić !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

8,1