Ocena kierowcy - Citroen BX Hatchback

damian_gniezno@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1989
Citroen BX Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mięciutko się jeździ a w terenie możesz podwyższyć zawieszenie! NORMALNIE BOMBA!!!
Zawieszenie : psuje się pompa zawieszenia.
Karoseria : Szybko koroduje (progi, błotniki)
Układ elektryczny : Psują się silniczki od szyberdachu ale mój działał do 414 000 km a elektryka w drzwiach jest niezawodna!
Podoba mi się kańciasta linia nadwozia i szczególnie że jest liftback bo klapa podnosi się z szybą.
Silnik bardzo dobry mało pali ma niezłego kopa (dosyć) te silniki robią wielkie przebiegi chociaż spójrzcie na mój przykład. Nie narzekam :)
U mnie wsteczny bieg wchodzi trudno naprawde trzeba sie napracować dlatego nie lubie cofać.
Doskonale sie prowadzi.
Super!!! - 8 szyb szkanych 2 plastikowe (z tyłu po bokach) i od szyberdachu (oryginalnego z Francji z salonu!!!).
Hmm...
Może być ponieważ nie mam wersji Image tylko Tecnic i nie mam klimatyzacji ale dmuchawe mam na 2 przełożenia.
Z tyłu miejsca na nogi (jak w Maybachu:) Z przodu jeszcze lepiej. Nic dodać nic ująć!
No diesele strasznie hałasują miałem w golasa w combi i był doskonale wyciszony pewnie dlatego że miał 200 000 tys przebiegu a potem zimą go zatarłem... Z wersjami benzynowymi nie miałem do czynienia.
Zużycie paliwa SUPER szczególnie diesele! ceny części orginalny są kosmicznie drogie!!! np. wężyk który łaczy kapę zaworową z czymś tam od paliwa kosztuje 60 zł a ma 1 średnice a oryginalny ma 2 średnice z 1 cm różnicy!
No słabo trzyma wartość ale jakość wykończenia do ceny jest powalająca!
No mnie na razie nie zawiódł :).
No na razie nie zawiódł :).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 D 60KM 44kW [l/100km]

10,5