Ocena kierowcy - Citroen BX Hatchback

george (zapinacz@poczta.fm), 20 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1990
Citroen BX Hatchback 1.8 D 60KM 44kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
ogólnie udana bryka przywiązałem sie do niego.w mojej rodzinie śmiga już od 10 lat,kupiłem go od ojca za 4 tys. za ta kase miałbym poloneza 1.5,a tu 90KM i 180NM.11s do 100 i 180km/h(jak był nowy)czyli całkiem nieżle
jak na tamte lata silnik był debeściak,jeszcze teraz mimo wieku,leczy nowe tdi i hdi,mimo przebiegu (a jest u mnie od 1993roku gdy miał 70 tys)w silniku zmieniałem jedynie oleje paski i świece zarowe-bardzo udana jednostka chociaż ponizej 2300obr ciągnie sie kiepsko
całkiem niezła chociaż moją wymieniłem przy przeb 180 tys-obrobiło wielowypust na wałku 5 biegu,jest całkiem precyzyjna leczw zimie cieżko pracuje
jeśli ktoś nie jest fanem gti i lubi miekkie amory to to jest to,bardzo wygodne resorowanie gdy o nie dbać,auto niestety bardzo podsterowne
super we wszystkich kierunkach,wycieraczka zgarnia zbyt malą powierzchnnie
straszna kupa z radiem,trza sie bardzo pochylać,kierownica zbyt blisko pedałow stąd trudnośc w znalezieniu odpowiedniej pozycji,fotele super
ogrzewanie ok.moj sprzęt nie ma klimy ale za to full elektryke z szyberdachem więc da sie żyć w upały
z przodu troche ciasno na nogi dla kierowcy ,z tyłu mało miejsca na głowy
całkiem fajny dżwięk to szumy powietrza strasznie wkurzają ponad140km/h
pali 7-8 l ropy na setke(330tys km bez remontu), a jeżdże dość szybko,koszty wysokie..spieprzona hydraulika po prostu wykańcza
za tę cene nie kupicie nic lepszego
wkurza ogolne telepanie sie plastików w srodku
poważne występują gdy zaniedbasz hydropneumatyke ,wtedy jesteś ugotowany
Citroen BX Hatchback