Lista ocen Citroen C15 (68) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jężdżę nim głównie na ryby-dobra "terenówka"Robert
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
rozumiem,że przełożenia dobrano do 765 kg ładowności,ale dla auta,które nie wozi towaru to biegi są za krótkie-stąd jazda powyżej 110 km/h to efekt powyżej 6l/100km i wrzeszczący silnik,który mógłby cicho pędzić to lekkie auto z v=140km/h i palić 5 z haczykiem. Zawalidroga na autostradzie-nie wykorzystany dobry silnik!!!
~Sebollo
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
Skrzynia równie dobra, nieważne, że po 10 latach maham nią jak wiosłem bo ma luzy takie, że nie do opisania, ciężko Mi naleźć biegi, ale stwierdziłem, że nie będe pakował w ten samochód pieniędzy... Po mieście na czwórce można sobie jechać spokojnie te 50-60 przy niskim zużyciu paliwa.
~bruno
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
skrzynia przeciętna , ale raczej bezproblemowa , strasznie długi skok lewarka, kiepsko wchodzi bieg 1 i 2 w ujemnych temperaturach , ale jak sie olej w skrzyni nagrzeje to bezproblemowa
~marcin
Furgon 1.9 D 60KM 44kW
Skrzynia biegów dość przeciętna. Biegi wchodzą dość ciężko. Moja cytrynka ma skrzynię ciężarową, przez to jest dość wolna, ale nie jest to samochód na wyścigi a do pracy.
~Maciej
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
Nie polecam tej skrzyni, wstawiłem od Golfa mk2 co wiązało się ze zmianą oszlifowania i przewiercania śrub oraz zmianą przełożenia. Teraz biegi wchodza loajtowo.
~Matrix.wl
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
Niesamowita skrzynia. Jest ona skonstruowana na typ ciężarowy. Zaciągam ręczny i z drugim samochodem na holu idzie do przodu. Po prostu niewiarygodne ale prawdzine.
~kristoforo
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
bezproblemowa, biegi wchodzą ok.co kilkadziesiąt tysięcy km trzeba wymienić jakiś tam element(sierżant zmiany biegów?) kiedy lewarek zmiany ma już zbyt duży luz i jest ok.
~luki
Furgon 1.9 D 60KM 44kW
dosc krotkie biegi,ale jak sie ledwo toczyl i spod swiatel ruszy sie z dwojki to idzie jak rakieta:)zanim inni zmiena bieg sa juz w tyle:D (oczywiscie z osobowkami z podobna moca)
~Afan
Furgon 1.8 D 69KM 51kW
Bardzo krótkie pierwsze trzy przełożenia skutkują świetnym przyspieszeniem. Spore luzy po sporym przebiegu, ale to też ma swój urok. Nie zawiodła.

Usterki Citroen C15

Citroen C15 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ronin
Furgon 1.9 D 60KM 44kW
Skrzynia trochę denerwująco zestopniowana, pierwsze trzy biegi bardzo krótkie, następne dwa długie, biegi wchodzą z pewnym oporem, ale dość precyzyjnie.