Lista ocen Citroen C2 (69) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AdiGch
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTS 125KM 92kW
Czesci nie sa astronomicznie drogie, jednak bierzmy pod uwage ze jest to maluch z zacieciem sportowym i czesci moga sie szybciej zuzywac - auto samo sie prosi zeby wcisnac pedal gazu;) Po 7msc uzytkowania wymienialem sprzeglo Luk - koszt 550zl z robocizna Spalanie w zaleznosci od stylu jazdy Po miescie ok 8l, max wyszlo mi 10l i to przy naprawde ostrej jezdzie. Na trasie jadac z polnocy Polski na poludnie (480km) srednio 100km i przy...
~Woo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Samochód bardzo mało pali. Jeżdżę po zatłoczonym Wrocławiu i spalanie na poziomie 5,5l przy włączonej klimatyzacji (odcinek 7km pokonuje w czasie 50-60 minut :-) ) Co do cen przeglądów się nie wypowiadam bo z nich po prostu nie korzystam :) Wydaje mi się, że po prostu szkoda kasy :) Chociaż jak kupowałem samochód (nadmienie, że kupiłem używany) to byłem mile zaskoczony, że przegląd przedsprzedażowy kosztował 150 zł :)
~StecuVTR
Hatchback 3d 1.6 i 16V 110KM 81kW
Spala 10/12 w mieście. Na trasie potrafi spaść nawet do 3l. Średnio spalanie po mieści to 12 przy mojej nodze. Ale dopóki jak nie chcesz żebyś na światłach wyjeżdżać pierwszy to tak 7/8l. jak chcesz pojeździć trosze szybko i poczuć jak to by jeździł rajdowiec to wtedy poniżej 20l nie zejdzie. Na trasach z tempomatem można zejść i do 3l. No są spalania mocno indywidualne, bo rzadko jeżdżę powoli.
~Darek
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Piąty bieg, 60 km/h - 3,2 l/100km chwilowe spalanie. Czego chcieć więcej, przy prędkościach 90 km/h 4,3l/100km, także rewelacja. Tylko przy przyśpieszaniu spalanie rośnie, co jest normalne (przy dynamicznym przyśpieszaniu z gazem wciśniętym do pozycji 3/4 było 7,3l/100km. Ceny części także są przystępne, tylko szyba z sensorem deszczu kosztuje dość sporo, z \"solarem\" i sensorem to już majątek...
~Mad
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Mogę powiedzieć tylko o okresie zimowym, mrozy. Odcinki po 35km (do pracy) - średnie spalanie 4,7 l/100km, długie trasy - 4,3 l/100km. W mieście nawet 7-8 (zimny silnik). Tak fantastycznie to nie jest z tym spalaniem, może latem będzie lepiej, ale zato częsci bardzo tanie! Wymiana rozrządu + pompa wody + pasek alternatora + uszczelniacz wału z robocizną w ASO Citroen 899 PLN
~francis francis
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
zuzycie paliwa jest strasznie niskie : pop pierwsze ogolnie pali z 4.5 litra na setke ,na teasie poza miastem przy 90 na 5 i bez postojow latem bez klimy to jest okolo 3 litrow zima wiecej ale jechalem nim na trasie florencja -lodz 1550 kilometro w 2 osoby plus 100kg bagazu czyli w sumie okolo 250 kilo i srednie spalnaie wynioslo 3.9 litra na 100 kilometrow, bez klimy....
~uzi81
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o spalanie to myslałem ze bedzie troszke mniej palił :P , w cyklu mieszanym ( miasto - trasa , wolno - szybko ) pali średnio 6,8l , Miasto + szybko , to połknie 8 z groszem. ECO-drivingu jeszcze nie uprawiałem , wiec moge oszacować spalanie w granicach 5,7. Co do cen napraw nie bede sie rozpisywał ( ASO lub warsztat ) wolnośc wyboru.
~Jakub
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Ogólnie jestem zadowolony z autka, na trasie pali jak marzenie (w okolicy 5 litrów w zależności od ciężkości buta ;) ) niestety w mieście nie jest już tak kolorowo ponieważ komputer pokazuje mi średnio okolice 8 litrów a miasto w cale nie jest takie wielkie (Olsztyn)
~Adrian
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Pali dużo, a auto zachęca do dynamicznej jazdy. W mieście potrafił wyciągać 14,5l/100km. W moim przypadku niestety była wymiana skrzyni biegów (2500zł ze sprzęgłem wyszło). Ogólnie trzeba liczyć, że co kilka miesięcy będzie kilka stówek do wydania.
~SimaoniC
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Autkiem jeżdżę przeważnie w mieście i zazwyczaj jest to dość dynamiczna jazda. wówczas średnie spalanie oscyluje ok 5.3 l/100km. delikatna noga i jazda w trasie wyciągnie nawet niecałe 3 l/100km!!! Silnik naprawdę genialnie dobrany do pojazdu.