Lista ocen Citroen C2 (75) - Silnik

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smirnov
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Naprawdę kupujcie wersje 1.6 1.4 to stary paliwożerny nie trwały badziew, mam nadzieje że wytrzyma jeszcze choć 50 tyś. silnik to największa wada tego auta.
~Adrian
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Brzmi ładnie, uwielbia wysokie obroty. Mimo bardzo ostrej jazdy praktycznie zawsze do 7000 obrotów bardzo rzadkie dolewki oleju. Lany był Motul 300V Power Racing 5W40.
~SimaoniC
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Bardzo wysoka kultura pracy i dość elastyczny, ale lubi wyższy zakres obrotów, tam gdzie również turbina jest w stanie pokazać co potrafi. Bardzo przyjemna i cicha jednostka napędowa.
~rklos@op.pl
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Kupując go doskonale zdawałem sobie sprawę z zalet i wad. Miał być oszczędny i cichy.Tak jest. Nowej generacji diesle to nie stare "śmierdziele". Francuzi wykonali dobrą robotę.
~Woo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jak na jazdę po mieście silnik jest ok. Jest w miarę dynamiczny, ma ładne brzmienie. Mi się podoba. No i co najważniejsze bardzo mało pali :)
~pendraki@poczta.fm
Hatchback 3d 1.1 i 61KM 45kW
Nie powala w mieście, ale na trasie całkiem całkiem. Jest mały i ten silniczek wystarcza jeśli jezdzi się w dwie osoby (mam wersję van)
~KAjtek
Hatchback 3d 1.1 i 61KM 45kW
Mimo, że jest to silniczek starszej konstrukcji, spisuje się bardzo dobrze. Prracuje dosyć cicho i jest elastyczny (oczywiście jak na 1100)
~Piotr
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Dynamika - jaka dynamika?!?! Kultura pracy - spragniony wielbłąd na pustyni lepiej działa i przyjemniej się przemieszcza.
~michalbgd
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Kultura pracy co najwyżej średnia. Spalanie stosunkowo wysokie, tyle dobrego, że jest trwał i szybko sie rozgrzewa :)
~rozo
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jeden z najcichszych i najkulturalniej pracujących diesli. Zerowa awaryjność przez 172 000 tyś km i jeździ do dziś.