Lista ocen Citroen C2 (75) - Silnik

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~redi
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Na niskich obrotach niestety, wbrew moim oczekiwaniom, nie ma odpowiednio dobrego przyspieszenia. Przy wyższych obrotach jest już za to bardzo dynamiczny, ale wtedy spala niemiłosiernie duuużo. Ogólnie w porządku, ale raczej przeznaczony do spokojnej jazdy.
~W. z sentymentem
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Jak to diesel - jak zimny to troche powarkocze, ale potem bardzo dobrze. Przyspieszenie swietne, elastycznosc na 3-4 biegu ok, na 5 troche gorzej, ale ze wzgledu na niedużą moc. Benzyna o podobnej pojemnosci i mocy przy porównaniu odpada w przedbiegach.
~c2 vts
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
122KM ma VTS, natomiast 110 VTR i skrzynię senso drive (automat). Auto wymiata jak się go wysoko kręci (do ponad 7000R). Osiągi znakomite 8,3s-100km, leci ok 205km. Radzi sobie z benzynami na turbie z mocami 150KM.
~Tristyan
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Liczyłem że silniczek 1.4 będzie wciskał bardziej w fotel no ale tragedii nie ma zwija się szybciej jak go się wkręca na obroty no i zapala się DIODA przy 5tys.obr. by zmienić bieg na kolejny ja mam wersje VTR
~Jakub
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
U siebie nie zauważyłem żadnych problemów mechanicznych, ale wszystkie bolączki naprawiam od razu pow wykryciu. W ciagu roku jedyne co wymagało naprawy do przewód od klimatyzacji ponieważ sie przerwał.
~prozack
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Trudno spodziewać się po 1.4 75 KM niesamowitych osiągów. Subiektywnie wydaje się, że w aucie jest więcej niż na papierze. Silnika nie trzeba wysoko kręcić. Fajnie reaguje na wciśnięcie pedału przyspieszenia.
~Conscribo
Hatchback 3d 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Silnik ma rasowy dźwięk, chętnie wkręca się na obroty i ma dosyć płaski przebieg momentu obrotowego, dzięki czemu jest dosyć elastyczny. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak powyżej 3,5 tysiąca obrotów :D
~misq
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
Silnik dość dynamiczny, choć osiągi na pewno nie są sportowe. Niestety słabo zbiera się z niskich obrotów. Przy 3-4 tysiącach już jest dobrze i ładnie mruczy. Do miasta dynamika jest wystarczająca.
~Romuald
Hatchback 3d 1.4 HDi 70KM 51kW
Chcialem mieć diesla, a do tego małego i oszczędnego. Toyotą jeździłem od nowego (zero problemów to fakt).Ale ten dieselek jest tak ekonomiczny i cichy że można się w nim "zakochać".
Dziennik kosztów dla Citroen C2
5,8
7,6
~bucek
Hatchback 3d 1.4 i 75KM 55kW
całkiem nieżle chociaż spalanie nie rzuca na kolana- musi trochę się rozgrzać jeśli chodzi o zużycie paliwa. Ograniczona możlimość prędkość - maks. 169 na autostradzie i ani kilometra więcej